Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Safin zrejme na začiatku svojej poslednej sezóny

SITA|Publikované 5. jan 2009 o 11:02

Ruský tenista Marat Safin zrejme má pred sebou rozlúčkovú sezónu na dvorcoch.

PERTH. "Tento rok bude veľmi pravdepodobne posledným v mojej kariére," povedal dvojnásobný grandslamový šampión a niekdajší líder svetového rebríčka ATP Safin počas Hopmanovho pohára miešaných reprezentačných tímov v austrálskom Perthe, na ktorom účinkuje po boku svojej mladšej sestry Dinary. "Zborná" v nedeľu na úvod v základnej B-skupine zdolala Talianov Flaviu Pennettovú a Simoneho Bolelliho 2:1.

"Čaká ma nový život. Dúfam, že v tejto sezóne ešte budem pociťovať radosť z hry a dosiahnem nejaké dobré výsledky," skonštatoval 28-ročný šampión z US Open 2000 a Australian Open 2005 Safin, ktorý pricestoval na neoficiálne MS pod hlavičkou Medzinárodnej tenisovej federácie ITF s monoklom na ľavom oku a ranou v blízkosti pravého. Priznal, že ide o dôsledok potýčky v Moskve.

Od spomenutého triumfu na úrovni "veľkej štvorky" v Melbourne nezískal Safin ani jeden titul, vlani však zaujal prienikom do wimbledonského semifinále. "Baví ma hrať, ale rád si vychutnávam aj život mimo dvorcov, takže mi pomyslenie na ukončenie aktívnej činnosti vôbec nenaháňa strach," uviedol víťaz 15 podujatí Safin, ktorý momentálne figuruje na 29. pozícii v renkingu.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.