Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Safin sa s trénerom rozišiel vraj len dočasne

SITA|Publikované 22. aug 2006 o 18:09

NEW YORK 22. augusta (SITA) - Ruský tenista Marat Safin prerušil kontakt s trénerom Petrom Lundgrenom len dočasne. Švédsky kouč totiž nevylúčil nadviazanie ďalšej spolupráce v prípade, že Safin nájde ...

NEW YORK 22. augusta (SITA) - Ruský tenista Marat Safin prerušil kontakt s trénerom Petrom Lundgrenom len dočasne. Švédsky kouč totiž nevylúčil nadviazanie ďalšej spolupráce v prípade, že Safin nájde na dvorci sám seba. „Marat to chce teraz vyskúšať v tréningu sám. Táto sezóna mu zatiaľ vôbec nevychádza a po US Open sa uvidí, ako bude vyzerať jeho ďalšia spolupráca so mnou. Chápem, že jeho psychika je teraz na bode mrazu,“ komentoval pre ruské médiá Lundgren.

Dvadsaťšesťročná bývalá svetová jednotka a víťaz dvoch grandslamových turnajov (US Open 2000 a Australian Open 2005) má za sebou zložité tenisové obdobie, ktoré bolo čiastočne dôsledkom viacerých zranení, ale aj osobných životných avantúr. V rebríčku ATP Entry Safin aktuálne klesol až do druhej stovky (104.) a na víťazstvo na podujatí hlavného tenisového okruhu čaká od januára 2005, keď po fantastických výkonoch triumfoval na Australian Open v Melbourne. A to už bolo pod vedením Lundgrena. „Myslím si, že svetovou jednotkou už nebude, ale má na to, aby sa dostal do Top Ten. Musí si urobiť poriadok vo svojej hlave a odovzdávať tenisu maximum. To predovšetkým,“ povedal pre ruské Izvestija Lundgren. 

Súvisiace články