Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Safin chce triumf v Davisovom pohári

SITA|Publikované 20. sep 2006 o 07:59

MOSKVA 20. septembra (SITA) - Ruský tenista Marat Safin stojí na konci jedného z najhorších rokov svojej kariéry. Bývalá svetová jednotka a dvojnásobný grandslamový šampión aj preto priznal, že túži aspoň ...

MOSKVA 20. septembra (SITA) - Ruský tenista Marat Safin stojí na konci jedného z najhorších rokov svojej kariéry. Bývalá svetová jednotka a dvojnásobný grandslamový šampión aj preto priznal, že túži aspoň po triumfe v Davisovom pohári. Prípadný úspech v najprestížnejšej tímovej tenisovej súťaži môže zachrániť jeho slabú tohtoročnú bilanciu, keď uhral len osemfinále na US Open a dvakrát semifinále na podujatiach okruhu ATP. "Ešte nedávno som bol na 104. mieste rebríčka ATP a to je dosť zlé. Verím, že náladu mi napraví práve víťazstvo v Davis Cupe. Ak zdoláme v semifinále Američanov, finále budeme pravdepodobne hrať opäť v Moskve a to je veľká šanca na celkový triumf,“ nechal sa počuť 26-ročný Rus. Safin sa pred štyrmi rokmi podieľal na víťazstve svojej krajiny v Davisovom pohári a víťazný pocit so šalátovou misou by si chcel vychutnať ešte raz. Jeho sebavedomie je podporené kvalitnými a vo forme hrajúcimi spoluhráčmi. Nikolaj Davydenko a Michail Južnyj to nedávno na US Open v New Yorku dotiahli až do semifinále a Dmitrij Tursunov je jedným z hráčov, ktorí urobili v poslednom období najväčší výkonnostný skok. "S trojicou Davydenko, Južnyj a Tursunov môžeme zdolať kohokoľvek na svete. A ja budem len rád, ak sa na tom úspechu budem môcť tiež podieľať,“ podotkol Safin.

Rusi privítajú v závere týždňa na antuke Olympijského štadióna v Moskve v súboji o postup do finále Američanov a tí budú tiež v najsilnejšom zložení. Okrem finalistu US Open Andyho Roddicka bude mať kapitán Patrick McEnroe k dispozícii aj Jamesa Blakea a dlhodobo najlepších deblistov sveta Boba a Mikea Bryanovcov.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.