Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Sabol: Nechceme byť fackovacím panákom

Sportnet|Publikované 12. aug 2008 o 22:00

V extraligovom ročníku 2008/2009 bude nováčikom v najvyššej súťaži mužstvo HC 05 Banská Bystrica. Tím hokejistov spod Urpína vedie tréner Milan Staš,

ktorý dosiaľ pôsobil v Košiciach. Jeho mužstvo sa predstavilo v prípravnom stretnutí v Steel Aréne v zostave aj s troma niekdajšími hráčmi Košíc, obrancom Fruhaufom a útočníkmi Bulíkom a Sabolom.

KOŠICE. Banská Bystrica v príprave až do stretnutia v Košiciach víťazila. Na ľade vicemajstra však prehrala 2:6. V jej drese nastupuje pravidelne od úspešného účinkovania v play-off v uplynulej sezóne aj odchovanec košického hokeja Ľubomír Sabol. "Na košickom ľade som mal spočiatku čudný pocit. Ale keď sa zápas rozbehol, bolo to v pohode. Tie pocity zrejme súviseli s tým, že v Košiciach som strávil väčšinu kariéry. Aj keď musím povedať, že v Steel Aréne som odohral len pár zápasov, lebo v mojom poslednom play-off doma som sa v sérii s Popradom zranil," rozhovoril sa Ľubomír Sabol. Odkedy z Košíc odišiel, zmenilo sa vraj všeličo, aj podstatná časť osadenstva v košickej kabíne.

Dve tretiny vyrovnané

Banská Bystrica nepôsobila v Košiciach ustráchane. Najviac vystrkovala rožky za stavu 2:1 pre oceliarov. "Košice majú kvalitné mužstvo. Ale aj tak boli dve tretiny vyrovnané. V úvode tretej nám domáci ušli. Inak to bolo v pohode, myslím, že aj s Košicami sa dajú hrať vyrovnané partie," tvrdí Sabol. Štyri inkasované góly v rozpätí štyroch minút berie s rezervou. "Súper len využil sériu našich chýb."

Matadori pomôžu

Matadori ako Pardavý, Jánoš či Vlk už v extralige odohrali naozaj dosť. Nováčik sa teda v lete vyzbrojil aj skúsenosťami. "Vyslovených mladíkov vlastne ani nemáme. Tieto posily priniesli do mužstva skúsenosť. Určite nám pomôžu, lebo takí by boli prínosom všade. Sú to výborní hráči. Lebo my ako nováčik nechceme byť fackovacím panákom."

Nováčik odohral uplynulý týždeň štyri prípravné súboje. V utorok aj v piatok hral po dve stretnutia. Zatiaľ čo časť tímu nastúpila v Košiciach, druhá polovica bojovala doma proti Liptákom. "Aj keď som sa s niečím takým ešte predtým nestretol, nevidím v tom problém. V kádri je šesť pätiek. Takže dosť hráčov na to, aby mohli tréneri skúšať."

Nezmenený útok

Sabol nastupuje v útočnej formácii s Igorom Majeským a Tomášom Bulíkom. Presne v tomto zložení hrávali aj v play-off v prvej lige. "Neviem, či nás tréner Staš videl predtým hrať takto pokope, ale náš útok je stále v zložení, v akom sme sezónu dohrávali," spokojne vraví Ľubo, ktorý sa nikam z Banskej Bystrice po postupe nezberal. "My sme sa už pred postupom bavili o tom, že by som mohol ostať. V meste sa mi páči, partia je dobrá, takže som sa ani po ničom inom neobzeral," dodal.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.