Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Sabol: My môžeme naozaj len prekvapiť

Sportnet|Publikované 1. mar 2009 o 23:00

V tíme Banskej Bystrice velí na lavičke Milan Staš, ktorého minulosť je spojená s Košicami. V mužstve je brankár Imrich Petrík, obranca Peter Frühauf

a útočníci Ľubomír Sabol a Tomáš Bulík, ktorí v nie tak dávnej minulosti obliekali košickí dres. Štvrťfinálová séria s Košicami bude mať pre spomínaných svojskú príchuť.

KOŠICE. Druhým najproduktívnejším hráčom baranov z Banskej Bystrice je útočník Ľubomír Sabol. V tejto sezóne nazbieral 43 kanadských bodov, o tri viac má z mužstva na konte len Ján Pardavý. Košický odchovanec patrí medzi lídrov u nováčika. Pred štvrťfinálovou sériou sme sa ho opýtali:

Ľubo, trúfa si nováčik prekvapiť proti doterajšiemu suverénovi tohto ročníka extraligy?

- Neviem, či prekvapiť. Chceli by sme každopádne odohrať vyrovnané zápasy. Ak by sme aj prehrávali o gól, ale hrali dobre, ani to by pre nás nebola zlá vizitka. Samozrejme, pokúsime sa zabojovať o víťazstvo, jasným favoritom sú Košice, my môžeme naozaj len prekvapiť.

Raz ste v tejto sezóne Košice vyškolili po víťazstve 5:1, ale to bolo na vašom ľade...

- Každopádne, doma sme silnejší. Chceme hrať tak, aby sme sériu dokázali natiahnuť.

V Steel Aréne v 28 zápasoch dokázali vyhrať len Zvolen, Trenčín a Mikuláš. V tomto kalendárnom roku v Košiciach nezvíťazil ešte nik. Je to pre vás výzva, dobiť košickú baštu?

- Všetci vieme, že Košice majú super mužstvo, vyrovnané päťky, na veľkom klzisku sa rýchli hráči dokážu presadiť. V Steel Aréne to nik nemá jednoduché my sa musíme spoľahnúť na našu dobrú obranu, pokúsiť sa využiť nejaký brejk, potom je tu nádej na dobrý výsledok.

Vyrastali ste v Košiciach, vnímate sériu aj tak, že sa máte možnosť vytiahnuť proti rodákom?

- Keď som hral po prvý raz v Steel Aréne proti Košiciam, tak som mal taký zvláštny pocit. Ale pri ďalšom stretnutí to už bolo v norme. Ja nepotrebujem nikomu nič dokazovať, chcem jednoducho odohrať dobré stretnutia a rád by so víťazil.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.