Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Sabinovu sa na jar zatiaľ darí

Cenný skalp Sabinova. Zaslúžil sa oň aj Ľubomír Andraščík. (Autor: Veronika Janušková)
Sportnet|Publikované 22. apr 2013 o 22:00

Jarná časť najvyššej regionálnej futbalovej súťaže dosiaľ futbalistom MFK Slovan Sabinov vychádza.

Jarná časť najvyššej regionálnej futbalovej súťaže dosiaľ futbalistom MFK Slovan Sabinov vychádza. Z doterajších štyroch meraní síl dva razy vyhrali, raz remizovali a iba raz nepochodili. Naposledy hostili vedúci celok tabuľky z Bardejovskej Novej Vsi a zaknihovali cenný výsledok po víťazstve 2:0. O svojom úspechu rozhodli už do prestávky, ale neznamená to, že po nej sa nebolo na čo pozerať.

SABINOV. Bezpochyby veľkou motiváciou poradiť si so zvučným rivalom bola aj spomienka na lanský vzájomný zápas v rámci jesennej časti.

V 7. kole utrpeli Sabinovčania debakel na ihrisku terajšieho lídra (3:7). Chceli ste sa za tento výprask športovo pomstiť? – obrátili sme sa na trénera MFK Slovan Pavla Šaršalu.

„Je pravda, že táto vysoká porážka stále rezonovala, ale zameriavali sme sa na to, aby sme vyhrali a nestratili ani bod.“

Podľa kouča o rezultáte rozhodlo to, že hostitelia boli pozorní v defenzívnych činnostiach a nepúšťali obávaného konkurenta do vyložených možností. „Hrali sme veľmi zodpovedne, disciplinovane a uvážlivo.“

Víťazný celok vyťažil rozhodujúce zásahy po dvoch štandardných situáciách, ktoré efektívne zúročili Dlugoš a Marek Andraščík.

Neskôr menovaný po svojom príchode do tímu je naozajstnou oporou. Strelil už tri góly a znamená vítané skvalitnenie ofenzívy.

„Ide o skúseného hráča, ktorý sa vie adaptovať na iné prostredie a dokáže sa prispôsobiť potrebám tímu.“

Úspech mohli domáci i prikrášliť, ale neskôr už do čierneho netrafili - raz nastrelili žrď. „Nazdávam sa, že minimálne ešte dva zásahy sme mohli pridať.“

Postavenie Bard. N. Vsi sa síce touto prehrou nezmenilo, ale určite si uvedomila, že práve prvá priečka je pre ostatných dokonalou výzvou na zrazenie jej hrebienka.

Prechod z umelej trávy zvládli

Od prvého celku v pelotóne sa vždy čaká, že bude nebezpečný a prispeje k hodnotnému priebehu súboja. V tomto prípade ho ale domáci prevýšili.

„Podľa mňa určite hostia prišli s tým, aby nám nejaké body zobrali, ale nedovolili sme im to, lebo sme hrali dôrazne a precízne. V závere to preto bolo trošku aj nervózne.“

Šaršalu teší, že prechod z umelej trávy na prírodnú (veľa na nej Sabinovčania nenatrénovali) zverenci zvládli a to sa odzrkadľuje v doterajšom priebehu tohtoročnej odvety.

Rovnako tak si poradili aj s vyššou záťažou uplynulý týždeň, v ktorom odohrali tri merania síl. Tímu MFK Slovan značne pomohlo v odhodlaní to, že výborne začal jarnú fázu, keď po dlhom čakaní na ostrý štart doma zdolal Stropkov.

„Takýto vstup vždy pozitívne nakopne mužstvo a potom sa to premietne do pohody i väčšej sebadôvery. Nazdávam sa, že v predošlých stretnutiach sme z toho aj ťažili,“ dodal lodivod Sabinova.

Je spokojný aj preto, lebo nemá na súpiske žiadne prázdne okienka, čo je vždy prvým predpokladom úspešného napredovania.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.