Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Sabinovský basketbalový nováčik v dnešnej premiére na domácej palubovke s Prešovom

Sportnet|Publikované 27. sep 2002 o 22:00

Sabinov - Basketbalový klub Sabinov je nováčikom druhej ligy žien. Naostatok pred dnešným ostrým štartom sa sabinovské basketbalistky predstavili v

semifinálovom stretnutí Slovenského pohára s prvoligovou UMB Banská Bystrica. Zverenkyne trénera Františka Tkáča na domácej pôde, v telocvični SOU poľnohospodárskeho, ktorá mimochodom doslova praskala vo švíkoch, sa držali hlavne v úvode dobre. Výšková prevaha, technická a fyzická vyspelosť prvoligových hostí nakoniec slávili postup do finále slovenského basketbalového pohára po výhre 87:53. Sabinovčanky prekvapili už tým, že nedostali pred zápasom avizovanú "stovku". Po skončení tohto duelu nám tréner F. Tkáč povedal:

"V porovnaní s predchádzajúcou sezónou sa toho veľa v našom kádri neudialo. Pre materské povinnosti z neho odišla Petričková a za prácou do zahraničia sa pobrala Mihalíková. Na ich miesta sme na hosťovanie počas tejto sezóny získali Prešovčanky Kokoškovú a Kovalčíkovú." Okrem nich sú v družstve druholigového BK Sabinov tieto basketbalistky: Dujčáková, Kovaľuková, Marcinčinová, Kozelová, Lendacká, Lániková, Tkáčová, Kerestešová, Kozubiaková. O ambíciách sabinovský tréner vraví: "Aj keď sme nováčikom, chceme hrať dôstojne, to znamená o popredné umiestnenie v súťaži. V prípade, že naše dievčatá nadviažu na oduševnené výkony z prípravy a z pohára, určite bude telocvičňa SOUP v každom zápase zaplnená do posledného miesta." Cestu za druholigovou súťažou nastúpili v Sabinove pred šiestimi rokmi s kadetkami. Postupne cez juniorskú súťaž prešli tamojšie basketbalistky do ženskej krajskej súťaže. Nuž a v tejto sezóne odštartujú prvý raz v histórii sabinovského basketbalu druhú ligu žien. V premiérovom dueli sa BK Sabinov stretne (o 17. h) s BK PU Prešov. "Basketbal robíme aj preto aby sme vyhrávali. A je jedno, či k nám príde Prešov, či nejaký iný súper. Rešpektujeme kvality každého, avšak i basketbalová lopta je guľatá..."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.