Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Sabinovčania získali v Moldave veľmi dôležité body

_novy|Publikované 9. máj 2016 o 22:00

Na pôde posledného tímu treťoligovej tabuľky to nebol ľahký duel, ale Sabinov ho zvládol.

SABINOV. Nepriaznivú šnúru štyroch zápasov bez víťazstva zastavili sabinovskí futbalisti v pravý čas.

„Aj keď pohľad do tabuľky by mohol hovoriť o ľahkom súperovi, opak je pravda. Postavenie Moldavy nezodpovedá úplne jej hernej kvalite, má šikovných hráčov. Do zápasu sme preto vstupovali s patričným rešpektom, nie však s obavami. Nič to ale nemenilo na tom, že sme jednoznačne chceli vyhrať. Predchádzajúcimi zápasmi sme sa dostali do nie najpríjemnejšej situácie,“ hovoril tréner Sabinova Ľubomír Puhák.

Jeho zverenci ho tentoraz svojou hrou milo prekvapili.

„Bol to asi náš najlepší zápas, odkedy som pri mužstve. Podali sme zodpovedný a disciplinovaný výkon, bolo tam niekoľko výborných individuálnych výkonov, ale najdôležitejšie je, že sme to zvládli ako tím. Najmä prvý polčas bol z našej strany veľmi dobrý, okrem streleného gólu sme mali aj ďalšie možností. Ďalší presný zásah sme už nepridali, respektíve jeden neplatil pre ofsajd a tak sme, ako to už pri takomto tesnom náskoku zväčša býva, v závere trocha tŕpli o výsledok,“ priznal.

Večerný hrací čas zápasu pomohol

Sabinovčania síce po predchádzajúcom stretnutí nevedeli, čo s ich úzkym kádrom spravia vynútené kartové tresty, samotný zápas v Moldave ale obavy v tomto smere nepotvrdil.

„Museli sme trocha improvizovať. Do zostavy sa vrátil Patrik Janiga, ďalší chlapci hrali so sebazaprením po ešte nie úplne doliečených zraneniach. Tí, čo nastúpili, podali dobrý výkon, možno budeme musieť pred ďalším zápasom porozmýšľať, koho postaviť a koho nie,“ prezradil možnú dilemu, ktorá však vždy patrí k tým príjemnejším v trénerskom povolaní.

Zápas medzi Moldavou a Sabinovom sa uskutočnil pre amatérsky futbal v nie úplne obvyklom čase, večer o 19.30.

„To je pravda, ale možno práve to prispelo k tomu, že sa hral kvalitný treťoligový futbal. V Moldave je pekný štadión, ešte z čias, keď tento klub účinkoval v druhej lige. K dobrej atmosfére a kvalite zápasu prispeli aj naši fanúšikovia, ktorí nás povzbudzujú v každom zápase, nielen doma, ale i vonku. Aj touto cestou by som sa im za to chcel poďakovať,“ dodal Puhák po zápase, z ktorého sa síce jeho mužstvo vrátilo domov až v noci, ale v danej chvíli to zrejme nikomu nevadilo.

Tento článok vyšiel v týždenníku PREŠOVSKÉ NOVINY, č. 18/2016, v predaji od 10. 5. do 16. 5.

Autor: _novy

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.