Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Sabinovčania si na lídra trúfajú

Sportnet|Publikované 10. sep 2008 o 00:00

Regionálna časť Slovenského pohára vo futbale má dnes popoludní na programe stretnutia druhého kola, v ktorom sa stretne šestnásť mužstiev. Medzi

nimi je desať treťoligoistov, pričom žreb dal dohromady šesť z nich.

KOŠICE. Podobne ako v úvode sezóny aj teraz niektoré mužstvá sa musia vysporiadať s nahustenejším programom, keď okrem majstrovských stretnutí ich čaká pohárová streda. V nej majú prevahu treťoligové celky nad štvrtoligovými. Nebude bez zaujímavosti sledovať derby pod Duklou, kde proti sebe nastúpia Stropkov a Svidník. V domácom prostredí sú miernym favoritom hráči Tesly, avšak v majstrovských stretnutiach mladý celok zaostáva za očakávaniami. V posledných dňoch vedenie klubu káder doplnilo o skúsenú dvojicu Krochta - Reiter, ktorá by mala stmeliť novotvoriaci sa mančaft. V súboji s Moldavou naznačili isté zlepšenie, ale predsa len v koncovke vybuchli. To sa nedá povedať o ich súperovi, ktorý deklasoval oslabený Sabinov vysoko 5:0. Pohár má predsa len svoje špecifiká, nejde o body, skôr o prestíž, a v tomto derby dvojnásobne.

Tréner nevylučuje zmeny

Pred niekoľkými kolami bojovali o majstrovské body Šaca-Brekov so Spišským Podhradím a Moldava so Sabinovom. Pohárový žreb ich dal opäť dohromady a pokiaľ Šaca-Brekov bude mať opäť domácu výhodu, Moldava tentoraz pocestuje do Sabinova. V oboch stretnutiach môžeme hľadať favoritov v hosťujúcich mančaftoch. Podhradčania v Šaci vyhrali bez problémov a ich výsledky a výkony v tretej lige jasne naznačujú, kto bude držať liace duelu pevne v rukách. Šaca-Brekov v tretej lige ešte nevyhrala a v pohári môže hrať pod menším tlakom, ktorý by jej nemal až tak zväzovať nohy. Zverenci trénera Štefana Vargovčíka nemajú v dnešnom stretnutí čo stratiť, môžu len získať a potvrdiť, že patria do tretej ligy. Líder najvyššej regionálnej futbalovej súťaže z Moldavy cestuje na trávnik exdruholigového Sabinova, ktorému sa príliš nedarí. V úvode sezóny Slovan prehral s nováčikom 0:6, čo bolo veľkým prekvapením. "Úvodné stretnutie potvrdilo, že majú kvalitné mužstvo a právom je lídrom súťaže. Dá sa predpokladať, že nastúpime v inom zložení ako v našom prvom vzájomnom stretnutí a hráme aj doma, čomu musíme prispôsobiť aj našu taktiku. Pohárový zápas je trocha iný a ukáže, ako sme sa posunuli od nášho prvého vystúpenia v lige," hovorí kormidelník Ján Karaffa. V lige sa im nedarí podľa predstáv, a tak by sa radi presadili v pohári a hoci majú proti sebe zdatného súpera, v kabíne nepanuje porazenecká nálada. "Znie to trocha paradoxne, ale vo Svidníku sme do vylúčenia podali na súperovom trávniku jeden z najlepších výkonov. Mali sme aj šance na strelenie gólu, ale namiesto toho sme inkasovali gól z kategórie lacných. Oslabenie sme nezvládli a vysoko prehrali. Pred nami je pohár, kde by sme chceli uspieť, rešpektujeme silu súpera a uvidíme, čo nám duel ukáže a kto sa bude po jeho skončení viac tešiť," dodal J. Karaffa. Líder podobne ako v majstrovskom stretnutí v Stropkove aj dnes popoludní nastúpi bez svojho trénera Gejzu Farkaša, ktorý je hospitalizovaný v šačianskej nemocnici. Podľa slov manažéra Vladimíra Popoviča mužstvo je víťazne naladené. "Po dobrých výsledkoch je nálada veľmi dobrá a nik si nepripúšťa nejaké zaváhanie. Neskrývame ambície sa presadiť aj v pohári a verím, že chlapci po domácom vysokom víťazstve súpera nepodcenia," prezradil manažér Moldavy.

Program 2 kola

Dnes o 16.30 h: N. Hrušov - Snina, Stropkov - Svidník, Giraltovce - Kežmarok, Raslavice - Ľubica, Lok. Košice - V. Revištia, Šaca-Brekov - Sp. Podhradie, Sabinov - Moldava, Haniska - Barca.

Súvisiace články