Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Sabinovčania bodovali v dresoch Slovenska

Sportnet|Publikované 20. mar 2009 o 23:00

Na piatom ročníku medzinárodného turnaja v karate Harashuto Europe Cup 2009 v poľskej Lodži štartovalo vyše sedemsto karatistov v rôznych vekových

kategóriách. Slovenská reprezentácia obsadila v konečnom hodnotení druhé miesto.

SABINOV. Zastúpenie na turnaji v Poľsku mal aj Karate klub Katsudo Sabinov. Osem sabinovských karatistov s bilanciou štyri zlaté, jedna strieborná, sedem bronzových medailí, sa výrazne podpísalo pod úspech slovenského karate v Lodži.

Medailová žatva

Farby Slovenska v Poľsku hájili Sabinovčania Dávid Kostolník, Matej Jopek, Matúš Džačovský, Simona Fabiánová, Hilda Janigová, Adam Čavojský, Veronika Semaníková a Barbora Pigová. Prvý deň súťaže sa na tatami predstavili starší zo Sabinovčanov. Adam Čajkovský a Veronika Semaníková, ktorá vzhľadom na to, že má len 15 rokov, štartovala vo vyššej vekovej kategórii junioriek s ostaršením. Keďže súťažila v dvoch kategóriách, aj preto sa stala najúspešnejšou pretekárkou KK Katsudo. Domov doviezla štyri medaily. Ako členka tímu Slovakia A získala dve zlaté medaily (kadetky a juniorky), v individuálnej kategórii juniorky do 59 kg a kadetky nad 54 kg dve bronzové. A. Čavojský v kategórii juniorov do 60 kg získal bronz. Ako člen tímu juniorov Slovenska v silnej konkurencii prebojoval do finálového zápasu s víťazným zakončením.

Slovenské finále

V úspešnom ťažení pokračovali Slováci aj počas druhého turnajového dňa. Dávid Kostolník v kategórii starších žiakov do 45 kg porážal súperov rad za radom. Finálovú bránu mu zavrel až ukrajinský reprezentant. Po prehre 0:1 úspešne zabojoval o tretie miesto. Ďalšími tromfmi trénera Jozefa Semaníka boli starší žiaci Matúš Džačovský a Matej Jopek, obaja štartujúci v hmotnostnej kategórii do 50 kg. Obaja sa podelili o konečné tretie miesto. Hilda Janigová vypadla už v prvom kole. Simona Fabianová vybojovala bronz. Družstvo slovenských starších žiakov v "sabinovskom" Jopek, Kostolník, Džačovský získalo po výborných výkonoch a finálovom zdolaní Ukrajincov zlaté medaily. "Škoda je, že naše KK Katsudo nemohlo postaviť aj rýdzo sabinovské družstvo kadetiek. Museli sme rešpektovať rozhodnutie reprezentačného trénera a vytvoriť dva tímy Slovakia A so zastúpením našej Semaníkovej a Slovakia B s Pigovou a Fabianovou. Je však úplne fantastické, že sme sa aj tak mohli tešiť zo zlata aj striebra. Obidve družstvá sa stretli spolu vo finále," zhodnotil vystúpenie v Poľsku J. Semaník, predseda a tréner Karate klubu Katsudo Sabinov.