Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Sabinov po ôsmich kolách bodoval naplno

Dôležité víťazstvo. Povzbudí hráčov do ďalších bojov. (Autor: Daniel Dedina)
Sportnet|Publikované 7. okt 2012 o 22:00

Ako na hojdačke! Sabinovskí futbalisti zaknihovali v úvodných troch kolách tejto sezóny tri výhry a trónili na čele tabuľky.

SABINOV. Potom akoby uťal a v nasledujúcich ôsmich kolách sa tešili len z troch bodov za rovnaký počet remíz.

Do zápasu s Haniskou preto nastupovali s nožom na krku, ale hosťujúci tím, ovenčený skúsenými matadormi nemal byť ani zďaleka ľahkou prekážkou.

Mnohí z prítomných ešte mali v živej pamäti ich hladké víťazstvo 3:0 na rovnakom ihrisku v poslednom kole uplynulej sezóny. Navyše, hostia sa vonku v tejto časti sezóny musia cítiť už ako doma, bol to už ich deviaty zápas na pôde súpera.

Cítia krivdu

Zápas v chladnom počasí, s postupne silnejúcim dažďom veľa krásy nepriniesol. Niesol sa v nervóznom duchu, nervozita gradovala na ihrisku a zopárkrát vzplanuli vášne aj na tribúne. Výsledkom boli tri červené karty a pokutový kop v závere stretnutia, ktorým domáci pečatili stav stretnutia na konečných 2:0.

Bohužiaľ, emócie po zápase boli tak silné, že kompetentní z tábora hostí boli veľmi strohí na slovo. „Nech sa k tomu vyjadria iní,“ bolo jediné, čo sme počuli z úst trénera Hanisky, Jaroslava Rybára.

Ani ostatní činovníci klubu neboli zhovorčivejší. „Nebudeme to komentovať, aby sme si nenarobili problémy. Načo to bolo potrebné?“ dostali sme krátku odpoveď a viac sa nám z nich vypáčiť nepodarilo.

Víťazstvo ako balzam a zároveň impulz

Samozrejme, v inom rozpoložení hodnotil zápas domáci tréner, Pavol Šaršala. Až na tribúnu bolo počuť, ako mu spadol poriadny balvan zo srdca.

„Po ôsmich týždňoch prvý úsmev?“ – spýtali sme sa odľahčene. „Asi áno,“ prijal našu nahrávku a vzápätí už vážnejšie pokračoval.

„Určite nám všetkým odľahlo, navyše po takom priebehu, keď sme dlho hrali o jedného hráča v poli menej.“ Zároveň priznal, že v kabíne bol pred zápasom určitý tlak, čo nie je nič výnimočné po takej dlhej šnúre bez víťazstva. S hrou a nasadením vyslovil čiastočnú spokojnosť, „najmä druhý polčas bol z našej strany lepší, mali sme tam viac šancí“.

Pohľad do zápisu o stretnutí hovorí o plnej súpiske tímu, čo nie vždy bývalo zvykom. „Áno, je to pravda, doplnili sme tím, po zranení sa vrátil Andraščík, z Prešova prišiel Lapoš,“ vymenúva (staro)nové mená v kabíne sabinovský kormidelník. „Noví chlapci zapadli do tímu bez problémov, sľubujeme si od nich veľa. Aj v tomto zápase sa ukázali v dobrom svetle.“

Tri body z tohto duelu sú cenné aj z hľadiska nasledujúceho programu Šarišanov. Najbližší víkend cestujú do Sniny a potom sa predstavia opäť vonku, na ihrisku Giraltoviec. „Verím, že touto výhrou trocha stúpne sebadôvera našich hráčov, ktorá už bola sčasti naštrbená, a že sa aj v týchto ťažkých zápasoch proti kvalitným súperom pobijeme o body,“ zazdalo sa nám na záver, že aj v trénerovom hlase badať viac optimizmu a odhodlania uchmatnúť najbližším protivníkom, ak už nie celú, tak aspoň časť koristi v podobe bodov do tabuľky.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.