Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Sabinov možno našiel nového kanoniera

Róbert Lapoš. Darí sa mu. (Autor: DADE)
Sportnet|Publikované 23. aug 2013 o 22:00

Tak ako v minulej sezóne, aj v tomto prípade futbalistom MFK Slovan vstup do sezóny vyšiel.

SABINOV. Sabinovský futbal zažíva po roku déja vu. Po štyroch kolách trónia na druhej priečke tabuľky so ziskom deviatich bodov.

Po viacerých rokoch gólových suchôt a dlhodobého hľadania strelca, ktorý by svojimi gólmi korunoval prácu celého tímu, zdá sa, že by pri Toryse mohlo svitať na lepšie časy.

Leví podiel na terajšom postavení družstva má totižto Róbert Lapoš. Ten sa zaskvel v predošlých dvoch kolách, keď súperom zo Svidníka a Krompách nastrieľal zhodne po tri góly.

Navyše, so siedmimi presnými zásahmi kraľuje priebežnej tabuľke strelcov.

„Sám som z toho trocha prekvapený. Ale stále sme len v úvode sezóny, dôležité zápasy ešte len prídu,“ nerobil žiadnu vedu zo svojej momentálnej streleckej potencie.

Nastrieľať v štyroch zápasoch sedem gólov si však rozhodne pozornosť zaslúži. Dvanásť zo šestnástich štvrtoligových tímov nemá v kolónke strelených gólov takú vysokú cifru ako on sám!

Ktorý z gólov si cení najviac? „Každý gól je niečím výnimočný a jedinečný. Je to vždy obrovská psychická vzpruha. Som, predovšetkým, rád, že môžem takouto formou pomôcť svojmu družstvu,“ nezaprel v sebe kolektívneho ducha.

Na margo svojej pozície v tíme trefne poznamenal, „hlavnou úlohou útočníka je strieľať góly. Preto som rád, že mne sa to teraz darí. Len nech to takto pokračuje aj ďalej,“ zaželal si do ďalšieho priebehu súťaže.

Pokračovať v nastolenom trende

Jeho druhý hetrik v priebehu ôsmich dní vystrelil Sabinov na druhé miesto tabuľky, len Vyšné Opátske dokázalo zatiaľ nastrieľať viac gólov. Táto sezóna bude značne špecifická, čo si uvedomuje aj samotný Lapoš.

„Zatiaľ môžeme byť spokojní, ale nemôžeme zaspať na vavrínoch. Ak chceme byť úspešní, musíme v týchto výsledkoch pokračovať,“ povedal.

Na čo si mladý tím Sabinova v ročníku veľkej reorganizácie trúfa? „Radi by sme skončili na popredných miestach, pokiaľ možno čo najvyššie,“ prezradil niečo o ambíciách kolektívu.

Čo sa týka osobných, v tom má tiež pomerne jasno. „Chcel by som časom okúsiť vyššiu súťaž, ak by to vyšlo, tak aj zahraničný angažmán,“ zdupľoval tento 20-ročný zakončovateľ.

Ofenzívnym hráčom otvára bránu do veľkého futbalu počet zárezov v streleckej tabuľke. Ak bude tento odchovanec sabinovského futbalu, ktorý prešiel mládežníckymi kategóriami v prešovskom Tatrane, pokračovať v načatom trende, nemusela by to byť zarúbaná cesta.

Zajtra cestuje Sabinov do Stropkova, odkiaľ sa body nevozia ľahko. „Bude to ťažký zápas, ale verím, že nejaký bodík uchmatneme. Najlepšie všetky tri,“ zastrájal sa.

Bude v kolónke strelcov figurovať opäť aj meno Lapoš? „Veľmi by ma to potešilo. A ešte viac, keby som tým pomohol družstvu k víťazstvu,“ dodal na záver.

Ak sme v úvode spomínali paralelu s minulým ročníkom, výpočet podobností sa tým zďaleka nekončí. Aj vtedy po sľubnom začiatku nasledoval zápas v Stropkove (zhodou okolností taktiež v 5. kole, hralo sa však vtedy ako štvrté v poradí, pozn. red.) a ten odštartoval dlhočiznú, osemzápasovú, sabinovskú sériu bez víťazstva.

Aj preto futbaloví fanúšikovia v tomto meste dúfajú, že sa nič podobné opakovať nebude a že aj samotný zápas v Stropkove zvládnu zverenci Pavla Šaršalu tentokrát lepšie.

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.