Nedeľa, 9. mája, 2021Meniny má Roland

S voľnou kartou Gajdošová, aj mladí Američania a Francúzi

SITA|7. jan 2008 o 13:34

MELBOURNE 7. januára (SITA) - Jarmila Gajdošová figuruje medzi osmičkou tenistiek, na ktorých mená vystavili voľné karty do hlavnej súťaže ženskej dvojhry na Australian Open (14. - 27. 1., AO) v Melbourne.

Dvadsaťročná rodáčka z Bratislavy, ktorá od nového roka už reprezentuje na turnajoch Austráliu, získala voľnú kartu pre účasť na úvodnom grandslamovom turnaji roka napriek tomu, že pre zranenie absentovala na internom turnaji austrálskych tenistiek o voľnú kartu pre AO. Tú napokon za víťazstvo v tomto miniturnaji získala Christina Wheelerová. Okrem Gajdošovej ďalšie tri voľné karty na základe rozhodnutia Tennis Australia pripadli Monique Adamczakovej, Sophie Fergusonovej a Jessice Moorovej. V rámci "reciprocity" medzi tenisovými federáciami Austrálie, Francúzska a USA dostali možnosť účasti priamo v hlavnej súťaži aj 22-ročná Francúzka Mathilde Johanssonová a 17-ročná Američanka Madison Brengleová. Ako víťazka ázijskej kvalifikácie sa v 128-člennej hlavnej súťaži v Melbourne Parku predstaví aj Iroda Tuľaganovová z Uzbekistanu.

Z ôsmich miest určených pre voľné karty v mužskej dvojhre je zatiaľ známych šesť mien. Tennis Australia pridelil karty Robertovi Smetsovi a Alunovi Jonesovi, austrálsku internú kvalifikáciu vyhral Joseph Sirianni a ázijskú Uzbek Denis Istomin. Voľné karty dostali na základe vyššie zmienenej dohody aj Francúz Mathieu Montcourt a Američan Jesse Levine.


Súvisiace články