Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

S umelou trávou v Trenčíne sa musia Košičania popasovať

Jozef Skvašík vo víťaznom súboji v zápase so Zlatými Moravcami. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 15. aug 2014 o 22:00

Košičanov čaká vo Fortuna lige špecifický zápas na umelom trávniku v Trenčíne.KOŠICE. Hráčom MFK Košice umelá tráva veľmi nevonia. „Určite, väčšina chlapcov by bola radšej, keby sa s Trenčínom (v nedeľu o 19. h - pozn. red.) hralo na prírodnej tráve, ale musíme sa s tým popasovať, keď sa chceme Trenčanom vyrovnať, lebo oni hrajú doma veľmi dobre. Verím, že tréner zvolí dobrú taktiku, na súpera i terén,“ považuje aj Jozef Skvašík, stredopoliar košického MFK, umelý trávnik za miernu trenčiansku výhodu.

„Je to pre nich výhoda, lebo na ňom aj trénujú. Je to rovné a vedia si na ňom dať loptu, zakombinovať, zatiaľ čo ich súperi majú trošku problém, napríklad s odskokom lopty, ktorý je iný ako na prírodnej tráve. Ale musíme sa s tým vyrovnať, keď chceme v Trenčíne uspieť, zabodovať.“

V Košiciach umelý trávnik majú, aj keď iba na školskom ihrisku, takže by bola príležitosť, tesne pred ligou v Trenčíne, trošku sa naň preorientovať.

Neviem, či si na umelej tráve pred zápasom s Trenčínom zatrénujeme. V piatok predpoludním máme tréning na našom ihrisku, na prírodnej tráve. Neviem, možno predzápasový tréning, priamo v Trenčíne, bude na umelej.“

Nálada sa zlepšila

Košičania vyrazili na cestu do Trenčína dnes ráno. V oveľa lepšej nálade, ako cestovali na ihriská súperov doteraz.

„Jasné, po pohárovom víťazstve sa nálada v autobuse zlepšila, pri návrate z Námestova sme si už aj 'zasrandovali'. Doteraz, keď sa nedarilo, a počúvali sme, ako na nás fanúšikovia nadávajú, že nevieme vyhrať, bolo cestou väčšinou ticho, pochmúrna atmosféra, a verím, že odteraz to bude už iné, oveľa veselšie. Dúfam, že víťazstvo v pohári nás nakoplo, že budeme konečne vyhrávať aj v lige.“

Aj keď liga a pohár sú dve rozdielne veličiny, a aj prístup k nim môže byť iný, zvykne sa vravieť: Nikdy nemeň víťaznú zostavu! I keď to pravidlo už patrí skôr medzi futbalové archaizmy.

Mohla by byť pohárová zostava z Námestova funkčná aj v lige v Trenčíne? „Mohla by byť, ale tréner v nej určite spraví nejaké zmeny, a nasadí niektorých hráčov, ktorých v pohári šetril, trebárs Dávida Škutku. Verím, že proti Trenčínu zvolí najlepšiu zostavu,“ vraví Jozef Skvašík, ktorý by v nej nemal chýbať.

Aj keď začiatok sezóny mu výrazne komplikovala únava. „Mal som problémy s kŕčmi, v zápasoch ma chytali veľmi skoro. Pomáha mi magnézium a snažím sa piť veľa vody. Myslím si však, že to bol len chvíľkový, dočasný problém, lebo teraz je to už oveľa lepšie, nabral som zápasovú kondíciu a fyzicky som pripravený na celých deväťdesiat minút,“ vraví futbalista, ktorý by v budúcnosti mohol byť pre stredovú košickú formáciu veľmi dôležitý.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.