Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

"S tým predaným zápasom to bolo len ohováranie," spomína Vladimír Figura

Sportnet|Publikované 21. okt 2002 o 22:00

Čaňa - Hráči Čane v sobotu narazili na súpera, ktorý sa môže pochváliť suverénne najnižším počtom inkasovaných gólov na druholigovom pelotóne. Obrana

MFK Topvar Horná Nitra Topoľčany a brankár Vladimír Figura totiž v dvanástich kolách kapitulovali len päť krát. Dvakrát to Topoľčancom neuškodilo, v Dunajskej Strede hneď v prvom kole vyhrali 3:1, v piatok kole zas doma Humenné zdolali 2:1. Ďalšie inkasované góly priniesli prehry, raz v Banskej Bystrici (0:1), raz v Rimavskej Sobote (0:2). V Čani však najlepšia (a zároveň i najstaršia) defenzíva druhej ligy uhrala už štvrtý krát v tejto sezóne výsledok 0:0. Aj zásluhou už 40-ročného gólmana Vladimíra Figuru. "Bol to veľmi dobrý zápas. Najmä na terén, ktorý tu bol, veď bol veľmi ťažký. Myslím, že obe mužstvá predviedli dobrý a fyzicky náročný futbal," povedal po zápase skúsený veterán. Pre brankárov je rozmočený terén dvojnásobne ošemetný. "Jasné. Lopta má nepríjemný odskok a neraz vznikajú ťažké situácie. Určite to pre nás brankárov nebolo ľahké," pomyslel Figura i na svoj náprotivok v bráne Čane, Petra Zajaroša.

Figura sa zapotil najmä v prvom polčase. Najprv ho v 18. min. uchránil pred Puhákom pohotovým odkopom 36-ročný obranca Žemper, o 17 minút už Puhák obišiel i Žempera, odkopával 29-ročný Oršula. "V tom prvom polčase to bolo ozaj nebezpečnejšie, v druhom už boli len dve skrumáže a to bolo všetko. Z môjho pohľadu to bolo horšie v prvej polovici zápasu."

V jedenástom kole si odvážala po remíze 0:0 bol z Topoľčian Podbrezová, mali sme dojem, že do Čane si Topoľčany prišli po požičané. "Jednoznačne sme prišli s cieľom neprehrať a aspoň získať ten stratený bod. Ale verili sme, že tu môžeme vyhrať. Myslím, že v druhom polčase sme boli lepším mužstvom, za čo sme si minimálne ten bod zaslúžili. Ale zápas ovplyvnil i ten terén, ťažko sa na ňom niečo vymýšľalo. Osobne si myslím, že remíza bola zaslúžená."

Rodák z Bošáce pri Novom Meste nad Váhom odchytal svoje i za košickú Lokomotívu. "Bolo to v sezóne 1985/86, potom som z Košíc odišiel a zas sa vrátil. Ja všeobecne na pôsobenie v Lokomotíve i v Košiciach spomínam v dobrom. Ja som tu v Košiciach mal zostať i vtedy, keď sa vytváral spoločný tím VSŽ a VSS, teda 1. FC, ponuku som mal. Nakoniec som sa rozhodol, že odídem, ale môžem povedať, že ľutujem. Škoda, že som v tom čase neostal," povzdychol si Figura. "Domov však chcela ísť najmä manželka. A obaja sme boli trochu nahnevaní. Jeden čas nás poohovárali za vraj predaný zápas. Nebola to pravda."

V Košiciach sa vtedy trúsili reči "o pustenom" zápase Nitre. "Neviem už, či išlo práve o Nitru. Viem však, že to nebola pravda. V každom prípade sme sa rozhodli, že ideme preč," hovorí bývalý brankár Trenčína, Banskej Bystrice, Lokomotívy Košice, Považskej Bystrice, VSŽ Košice, Novákov a Topoľčian (aj keď v tomto prípade ide skôr o presun Nováčanov do Topoľčian).

Tím z Topoľčian patrí k najvážnejším kandidátom na postup do 1. ligy a Topoľčanci už aj s niečím kalkulujú. "Našim cieľom je skončiť medzi prvými, do toho štvrtého miesta. Keď sa teraz v decembri či januári rozhodne o rozšírení ligy, bola by škoda, keby sme tam neboli..."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.