Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

S Tichonovom sa v Moskve rozlúčilo viac ako 10-tisíc ľudí

Viktor Tichonov na archívnej snímke z roku 1979. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 27. nov 2014 o 12:52

Na rozlúčke nechýbal šéf Ruskej hokejovej federácie Vladislav Tretiak, prezident KHL Alexander Medvedev či reprezentačný kouč Olegs Znaroks.

MOSKVA. Viac ako 10-tisíc ľudí sa v Moskve rozlúčilo s legendárnym hokejovým trénerom Viktorom Tichonovom. Posledná rozlúčka sa konala v Ľadovom paláci športu CSKA, v ktorom 84-ročný tvorca sovietskej hokejovej dynastie dlhé roky pracoval.

Do haly prišli ruskí i zahraniční tréneri, hokejisti i športoví funkcionári. Na rozlúčke sa zúčastnili aj prezident Ruskej hokejovej federácie Vladislav Tretiak, prezident KHL Alexander Medvedev či reprezentačný kouč Olegs Znaroks.

Telo Viktora Tichonova vystavili v obrovskej rakve, pri ktorej držali čestnú stráž vojaci a hráči CSKA. V hľadisku bol veľký transparent od priaznivcov CSKA s podobizňou legendárneho trénera a nápisom Navždy legenda. Po rozlúčke pochovali Tichonova na Bagaňkovskom cintoríne v Moskve. V rovnakej časti cintorína neďaleko Kostola svätého apoštola Ondreja majú mohyly Anatolij Tarasov a Konstantin Beskov.

Viktor Tichonov zomrel v pondelok 24. novembra po dlhej chorobe. Pod vedením Tichonova získala reprezentácia ZSSR, Spoločenstva nezávislých štátov či Ruska trikrát olympijské zlato a osemkrát titul majstra sveta. Tichonov väčšinu svojej trénerskej kariéry spojil s CSKA Moskva, v ktorom sa preslávil vďaka prísnemu autoritatívnemu štýlu. Z armádneho klubu i zbornej urobil stroj na úspechy.

vik2_res.jpg

Posledná rozlúčka s Viktorom Tichonovom na štadióne CSKA Moskva. FOTO - SITA/AP

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.