Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Š. Šviderský: "Ak by sa nám podarilo postúpiť, určite by sme po roku nevypadli"

Sportnet|Publikované 28. nov 2003 o 23:00

Brekov Konečná podoba tabuľky severo východnej skupiny piatej futbalovej ligy, po jesennej časti a tradičnej jarnej predohrávke, vyzerá na jej

čelných pozíciách tak, ako mnohí predpokladali. Aspoň čo sa týka pozície lídra, pretože na nej zimujú hráči FK Tatran Brekov. Nečudo, veď v prognózach, ktoré sme zverejnili ešte pred samotným začiatkom sezóny 2003/ 2004, sa citujúc jedného z funkcionárov tejto súťaže dokonca napísalo, že Brekov ňou len "preletí" a po roku už budú jeho hráči behať po štvrtoligových trávnikoch. Tréner Štefan Šviderský má na to svoj názor: "V súčasnosti si nezaťažujeme myseľ tým, čo bude o rok. Teraz hráme piatu ligu a sústredíme sa na prípravu na zápasy jarnej odvety. Aj v nich chceme byť úspešní, skončiť tade na prvom mieste. O tom, je predsa šport. No nikde nahlas nehovoríme, že chceme aj postúpiť. Veď rozhodujúca je predsa potvrdená prihláška do súťaže".

Áno, stáva sa, že víťaz sa do vyššej súťaže neprihlási. Bude to vari aj váš prípad ? "To som nepovedal. Dokonca som toho názoru, že ak by sme do štvrtej ligy postúpili, určite by sme z nej nevypadli. Máme mladé perspektívne mužstvo, pre ktoré vytvárajú sponzori brekovského futbalu naozaj dobré podmienky. A my nechceme byť ich dlžníkmi".

Zmienili ste sa o perspektíve vášho mužstva. Prezraďte, ide o kolektív bez hviezd, ale sú v ňom osobnosti, ktoré stoja za zmienku ? "Všetci chlapci sa maximálne snažia, no v každej z formácii máme takpovediac vodcovskú osobnosť. V obrane Lukáča, v strede poľa Vagaského, v útoku Bartka. Posledný menovaný má na našich úspešných výsledkoch pomerne veľký podiel. Rozhodujúcimi víťaznými gólmi sa prezentoval v meraniach síl so Stakčínom, Dlhým Klčovom a Jasenovom".

Ako bude vyzerať zimná príprava mužstva ? "V piatok na budúci týždeň sa zídeme na Domaši, kde na spoločnom posedení urobíme rekapituláciu jesene. Od 15. januára začneme s tréningami v domácich podmienkach. O tom, či sa vyberieme na nejaké sústredenie je ešte predčasne hovoriť, no ak by sa tak stalo, takúto možnosť spestrenia prípravy by sme vrelo privítali," dodal na záver rozprávania Š. Šviderský.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.