Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

S. Smrek sa udomácnil na poste ľavého obrancu

Sportnet|Publikované 14. aug 2008 o 22:00

Košickí futbalisti hostia v sobotu o 18.30 hod. v zápase 5. kola Corgoň ligy Zlaté Moravce. Zaujímavosťou bude predzápas hráčov do 18 rokov v rámci

medzinárodného turnaja TEKO CUP 2008.

KOŠICE. Ľavý obranca Stanislav Smrek je zatiaľ príjemným prekvapením v zostave MFK Košice. Iba 21-ročný futbalista v predchádzajúcich ročníkoch hral buď v rezerve MFK, alebo na hosťovaní v Michalovciach. Pred začiatkom sezóny mal tento odchovanec MFK na svojom konte len jediný štart v najvyššej súťaži. V prebiehajúcom ročníku však doteraz nechýbal ani minútu.

Nečakal taký úvod

"Samozrejme, človeka to teší. Netajím, že je to trochu prekvapujúce i pre mňa. Nik nečakal, a ani ja osobne, že odohrám doteraz všetky zápasy. Snažil som sa, dostal som plnú dôveru od trénera a zatiaľ sa mi darí," poznamenal Stanislav Smrek, ktorý netají, že zo začiatku pociťoval aj menšiu trému vyplývajúcu hlavne z toho, aby niečo nepokazil. Mužstvo by mohlo prísť o body a on o miesto. S pribúdajúcimi minútami na svojom konte a hlavne úspešným začiatkom MFK mu však začalo stúpať i sebavedomie. "Bez sebavedomia sa nedá hrať. Samozrejme, tréma bola, ale bolo potrebné ju prekonať a myslím si, že od kola po kolo je to stále lepšie a lepšie," priznal Smrek, ktorý zaregistroval i potlesk na otvorenej scéne po niektorých vydarených obranných zákrokoch.

Aká príde návšteva?

Košičanov najbližšie čakajú Zlaté Moravce. Pre niekoho prijateľný súper, pre Košičanov je tento klub strašiakom. Majú s ním nepriaznivú bilanciu, keď z piatich vzájomných zápasov vyhrali len jeden! "Urobíme všetko pre,to, aby sme bilanciu zlepšili. Navyše hráme doma a ľudia očakávajú víťazstvo. Ideálne by bolo, keby sme po víkende mali na svojom konte 15 bodov. Verím, že konečne príde do hľadiska i viac fanúšikov a podporia nás," poznamenal Stano Smrek.

FINÁLE TEKO CUP-u: Košice - Slavia

Včera sa v Ličartovciach začal výborne obsadený mládežnícky turnaj hráčov do 18 rokov TEKO CUP 2008, ktorý organizuje MFK Košice. Na programe boli dva zápasy. Porazení z týchto súbojov sa stretnú po dnešnom dni voľna zajtra o 10. hodine v Ličartovciach v súboji o 3. miesto. Víťazi si zmerajú sily vo finále, ktoré bude mať výkop o 16. hodine na štadióne Lokomotívy a bude teda predzápasom corgoňligového zápasu MFK Košice - Zlaté Moravce (18.30). Mimochodom, finálový duel povedie jeden z najlepších svetových rozhodcov Ľuboš Micheľ. Počas prestávky večerného súboja dospelých bude slávnostné vyhodnotenie turnaja TEKO CUP 2008.

Middlesbrough - Košice 2:2 (1:1), na pok. kopy 4:5. Góly: 41. Harrif, 64. Park - 30. Carlos, 90.+ Hojstrič. MFK: Barat (90.+ Huk) - Kražel, Gondoľ (46. Hejnus), Dionatan, Čonka, Gál-Andrezly, Hovančík (46. Kolek, 81. Kubík), Karaš, U. Matič (69. Skvašík) - Carlos (69. Hojstrič), Cuprišin. Výber Gibraltáru - Slavia Praha 1:5 (0:2).