Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

S príchodom trénera Varechu zavial pozitívny vietor

Sportnet|Publikované 9. sep 2002 o 22:00

Lipany Po piatich kolách jesennej časti III. ligy boli futbalisti Odevy Lipany na poslednom mieste so ziskom troch bodov s pasívnym skóre 4:13, čo

veru nikto nečakal. Tento nelichotivý stav nezostal bez odozvy vedenie klubu, ktoré sa rozhodlo odvolať trénera Miroslava Poklembu. Na jeho miesto prišiel skúsený Ján Varecha, ktorý pred dvomi rokmi odovzdával funkciu odvolanému kormidelníkovi. Príchodom nového trénera, ktorému prostredie nebolo neznáme akoby zaviali pozitívne vetry a mužstvo sťa pokropené živou vodou dokázalo vyhrať dve stretnutia po sebe streliť deväť gólov. "Po návrate z liečenia ma vedenie klubu oslovilo, aby som si opäť sadol na trénersku lavičku seniorov a pomohol sa mužstvu dostať z najhoršieho. Nakoniec som súhlasil a chlapcov som po prvý raz viedol v 3. kole regionálnej časti Slovenského pohára proti V. Šarišu," povedal Ján Varecha. Jeho zverenci ho potešili a štvrtoligistu zdolali, čím si vybojovali postup do ďalšieho kola, v ktorom ich súperom budú Sp. Vlachy. Odeváci na tento výsledok nadviazali aj v majstrovských stretnutiach, keď doma zdolali Sobrance 4:0 a v ostatnom kole si priviezli tri body z Popradu po víťazstve 5:3. "Po psychickej stránke boli hráči na dne a pokrivkávala aj herná disciplína. Najväčším problémom bolo, že na ihrisku chcel rozkazovať každý a nebolo toho, kto by zabojoval a potiahol ostatných. Nedá sa všetko zmeniť šmahom ruky, preto som musel určiť jasné pravidlá," prezradil J. Varecha. Už proti Sobranciam naznačili odeváci, že futbal hrať nezabudli a pod Tatrami sa ukázali rovnako v dobrom svetle. Pred začiatkom stretnutia mal kormidelník vrásky na čele, pretože sa mu zranili na poslednom tréningu Guzy a Liščinský. Aj preto do základu musel nastúpiť nestarnúci Džumurat, ktorý sa trénerovi za dôveru odmenil gólom. "Inkasovali sme zatiaľ veľa gólov, preto prvoradým cieľom je zlepšiť defenzívnu činnosť. Doma sme síce neinkasovali, no v Poprade sme dostali tri góly, čo je veľa. Jeden sme inkasovali z penalty, druhý bol skoro vlastný a tretí bol pekný asi z 20 m a patrí to k hre," hovorí J. Varecha.

Popradčania sa v predchádzajúcom kole v súboji s Lokomotívou ukázali v dobrom svetle, no záver stretnutia nezvládli. Rovnaký scenár sa opakoval aj sobotňajšom merní síl s Lipanmi, keď z rozpätí siedmich minút inkasovali tri góly a stratili dobre rozohranú partiu. S vedenia 3:2 bolo razom 3:5. Od začiatku odeváci vychádzali so zabezpečenej obrany a spoliehali sa na rýchle protiútoky. "V prvom a hlavne v druhom sa nám hra darila. V prvej polhodine sme boli aktívnejší, ale za päť minút sme dva razy inkasovali. Počas prestávky som chlapcom zdôrazňoval, aby neklesali na duchu a dokážu sa v útoku presadiť. Nakoniec dokázali vyrovnať a v závere dokonca otočiť výsledok. Teší ma zlepšená kondícia a rovnako aj výsledok, avšak tri góly v našej sieti už menej," prezradil J. Varecha. Hra mužstva sa pod jeho vedením zlepšila, čo potvrdzuje aj štatistika dvoch majstrovských stretnutí. Lipianci získali šesť bodov a dosiahli skóre 9:3, čo naznačuje obrat, ktorý však musia potvrdiť aj zostávajúcich kolách.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.