Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

S posilneným kádrom túžia hrať o vrchné priečky

Návrat po ročnej pauze. Tomáš Čižmár bude opäť hájiť sobranské farby. (Autor: Róbert Andrejov)
Róbert Andrejov|Publikované 30. júl 2015 o 22:00

Do Sobraniec sa vrátili Matej aj Čižmár, v príprave porážali treťoligistov. Začínajú zajtra doma s Gečou.SOBRANCE. Stabilný účastník štvrtej futbalovej ligy Juh MFK Sobrance, ktorý v uplynulom ročníku obsadil piatu priečku, bude mať aj v tej nasledujúcej sezóne smelé ciele.

V letnej prestávke sa mužstvo solídne posilnilo a už výsledky v príprave naznačili, že so Zemplínčanmi treba rátať v boji o najvyššie poschodia tabuľky.

V hre aj príchod Ónodyho

Do kádra lodivoda MFK Jaroslava Gomboša pribudli v lete tri staronové – tváre útočník a najlepší strelec IV. ligy Juh v sezóne 2013/14 Tomáš Čižmár zo Zámutova, stredopoliar Marián Matej z FK Humenné a obranca Jaroslav Tokár z Veľkých Revíšť, odkiaľ prichádza aj krídelník Michal Lukačko a v hre je aj príchod brankára Viktora Ónodyho.

„S posilnením kádra som spokojný. Matej je pán futbalista, takisto aj Čižmár. Tokár vo Veľkých Revištiach dlho nehral, má herné výpadky, ale už sa dostáva do formy. Lukačko je mladý, ešte sa potrebuje vyhrať, ale bude platným hráčom. Uvidíme, ako to dopadne s Ónodym, verím, že sa nám ho podarí získať,“ povedal J. Gomboš, ktorý s posilami v príprave získal aj dva skalpy treťoligistov.

„Sninu sme porazili 5:2 a v generálke Veľké Revištia 3:2. Aj s hrou môžem byť spokojný, ale keď prišli na ihrisko hráči z lavičky, tak to už bolo slabšie.“

Hladní po dobrom futbale

Sobrančania vyskladali do novej sezóny kvalitný tím, zostali v ňom aj ďalšie opory ako Martin Viňanský, Ján Hutaj či Martin Hreško.

„Výsledky v príprave boli až veľmi dobré, nuž verím, že sa to prenesie aj do súťaže. Naším cieľom je hrať o vrchné priečky. Ľudia v Sobranciach sú hladní po dobrom futbale, ak sa tu nebude hrať o špicu tabuľky, tak futbal nebude pre nich zaujímavý,“ pokračoval kormidelník MFK.

Celok z okresného mestečka pri hraniciach s Ukrajinou odštartuje nový súťažný ročník domácim súbojom s nováčikom z Geče, ktorý je na programe už zajtra o 16.30 hod.

Sobrančania budú aj naďalej hrávať zápasy na svojom ihrisku v sobotu.

„Chceme začať víťazne, Geča však určite nebude ľahkým súperom. Nováčikovia majú stále stabilizované mužstvá, ale dúfam, že to bude dobré a všetky tri body zostanú doma,“ dodal na záver J. Gomboš.

Autor: Róbert Andrejov

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.