Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

S Pinďom ako za starých čias

Sportnet|Publikované 22. júl 2008 o 00:00

Slovenský tenista Michal Mertiňák obhájil na turnaji v chorvátskom Umagu vlaňajší titul vo štvorhre – no s iným spoluhráčom.

BRATISLAVA. Slovenský tenis nemá tohto roku v dvojhre zastúpenie v prvej stovke svetového rebríčka, ale vo štvorhre sú dvaja hráči v top 50. Príslušnosť k širšej svetovej špičke v debli potvrdil minulý týždeň prvenstvom na antukovom turnaji v Umagu Michal Mertiňák (37. v ATP).

O sedem miest za ním je v rebríčku daviscupový spoluhráč Filip Polášek.

Pálu našiel náhodou

„Týždeň pred turnajom v Umagu mi môj tradičný partner vo švorhre Rakúšan Marach zatelefonoval, že je zranený. Mal som štyri dni, aby som zohnal náhradu,“ priblížil Mertiňák dramatické chvíle pred cestou do známeho chorvátskeho letoviska. „Prevažná väčšina tenistov už mala svoj program, ale Petr Pála akoby čakal na moje zavolanie. Bola to náhoda. V poslednom čase už hrá málo, je kapitánom tímu Česka v Pohári federácie. Po dlhej prestávke sme sa znova dali dokopy a išlo nám to ako za starých čias.“

Pála hral v Umagu na forhende, Mertiňák na bekhendovej strane. „Pinďo je výborný na sieti a pri volejoch, mojou prednosťou bol servis a hra zo základnej čiary. Dobre sme sa dopĺňali,“ poznamenal 28-ročný slovenský tenista. Jeho český partner má o štyri roky viac. Pred dvoma rokmi vyhrali turnaj v indickom Chennai.

Šiesty titul

Mertiňák s Pálom zdolali v nedeľňajšom finále argentínsko-taliansky pár Berlocq - Fagnini 2:6, 6:3, 10:5 a rozdelili si prémiu 15 000 eur (vyše 450 000 Sk).

„Začali sme zle, obaja sme si prehrali podanie,“ vravel Michal o finále. „V druhom sete sme sa zlepšili a zápasový taj­brejk je už o šťastí - my sme ho mali viac.“

Mertiňák obhájil v Umagu vlaňajší titul, pred rokom hral s iným českým partnerom Lukášom Dlouhým. Celkove má už šesť turnajových prvenstiev v debli na okruhu ATP. V marci tohto roku triumfoval s Marachom v mexickom Acapulcu.

„Po finále sme si s Pálom podali ruky a každý išiel svojou stranou,“ povedal Mertiňák. „On mieril na ďalší turnaj do San Marina, ja som šoféroval auto s rodičmi a priateľkou Veronikou späť na Slovensko.“

Prémia pôjde na letenky

Za víťaznú prémiu si nekupoval žiadny darček. Už vie, ako ju využije: „Budem mať čím zaplatiť letenky na ďalšie turnaje.“

Koncom mesiaca sa predstaví v španielskej Segovii po boku Lovra Žovka, s týmto chorvátskym spoluhráčom bude hrať aj na grandslamovom US Open.

Pred septembrovým daviscupovým zápasom Slovensko - Srbsko by sa chcel Mertiňák zohrať s reprezentačným kolegom Poláškom, zrejme na turnaji v Bukurešti.

Súvisiace články