Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Š. Pčola: Ja i bicykel sme na rekord pripravení

Sportnet|Publikované 15. dec 2005 o 23:00

Poprad - Ak ho stretnete niekde v meste ako jazdí na zadnom kolese bicykla, je to v poriadku. Popradský cyklotrialista Štefan Pčola (na snímke) sa

totiž v týchto dňoch svedomito pripravuje na blížiaci sa deň D, ktorý nastane v pondelok. O 22. hodine v obchodnom centre Dubeň v Žiline sa totiž pokúsi o prekonanie rekordu v jazde na zadnom kolese bicykla, ktorého držiteľom je on sám. Utvoril ho pred dvoma rokmi v košickej Optime a jeho hodnota je 40,5 km.

"Už tradične sme vybrali predvianočný dátum a v tradícii ostávam aj v tom, že som opäť chorý. Našťastie choroba, resp. nachladenie, je už na ústupe, takže verím, že sa to bude už len lepšiť. Trošku mi to však v príprave narúša celý systém. Na improvizáciu na poslednú chvíľu som ale zvyknutý. Je to už po tretíkrát, čo robím túto akciu. Aj minulý rok sa to konalo s podtextom nielen prekonať rekord, ale pomôcť aj iným. Minulý rok to boli telesne postihnuté deti, športovci z Popradu. Tento rok peniaze od nemenovaného sponzora, ktoré vyjazdím, venujem ZŠ Jarná, ktorá má v pláne zakúpiť umelú krytinu na jedno detské ihrisko, rozhovoril sa Š. Pčola. Za každých desať kilometrov venuje sponzor na tento účel tisíc korún. Števa sme sa opýtali, či si trúfa aspoň na tých 50 kilometrov.

"Určite by som chcel pre túto školu vyjazdiť čo najviac koruniek. Prvý rok bol najlepší, lebo som chcel prekonať 12 kilometrov a prešiel som 40,5. Teraz je to oveľa horšie povedať, že chcem prekonať 40,5 km a už sa bojím toho, čo budem musieť hovoriť na budúci rok (úsmev). Bol by som ale veľmi rád, keby padla tá päťdesiatka. Zaujímalo nás, či je sponzor ochotný zaplatiť plnú sumu aj v prípade, že by Števo vyjazdil trebárs až sto kilometrov.

"To je dobrá otázka. Aj minulý rok počas akcie, ktorej bol sponzor svedkom, spontánne povedal, že zráta obidva pokusy a bola z toho väčšia suma. Preto si myslím, že by nebol problém pokiaľ by som sa "utrhol z reťaze dať im tú vyššiu sumu, ozrejmil Š. Pčola, ktorý sa cíti byť na prekonanie rekordu pripravený.

"Podľa môjho názoru a to povie asi každý športovec, sa vždy dá ešte niečo zlepšiť. Na tie možnosti, ktoré mám, som sa však pripravil tak, ako som vedel. V súčasnosti sa dosť poctivo pripravujem najmä na stacionárnom bicykli, uzavrel Š. Pčola.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.