Pondelok, 6. decembra, 2021Meniny má Mikuláš

S olympionikmi je spokojnosť

Sportnet|27. jún 2003 o 00:00

[b]BRATISLAVA [/b]– Jedným z hlavných bodov včerajšieho rokovania 122. výkonného výboru Slovenského olympijského výboru bolo hodnotenie prípravy a výsledkov kandidátov na štart na budúcoročných olympijských hrách v Aténach. „Môžeme vysloviť spokojnosť s p

BRATISLAVA – Jedným z hlavných bodov včerajšieho rokovania 122. výkonného výboru Slovenského olympijského výboru bolo hodnotenie prípravy a výsledkov kandidátov na štart na budúcoročných olympijských hrách v Aténach. „Môžeme vysloviť spokojnosť s prevažnou väčšinou tých, s ktorými počítame na štart v Aténach,“ povedal vedúci štábu OH 2004 Vladimír Miller a podpredseda SOV. Pochválil výkony suverénneho komárňanského štvorkajaka Michal a Richard Riszdorferovci, Erik Vlček a Juraj Bača, strelca Jozefa Gönciho, ktorý zvíťazil v pretekoch Svetového pohára v Záhrebe, a cyklistov-dráharov.

V najbližšom čase očakáva SOV potvrdenie vysokých ambícií od vodných slalomárov, ktorí na majstrovstvách sveta v nemeckom Augsburgu (23. – 27. júla) budú bojovať aj o olympijské miestenky. Výkonný výbor prerokoval aj financovanie najdôležitejších akcií budúceho kalendárneho roka. Na prvom mieste je pochopiteľne účasť slovenských športovcov na olympijských hrách v Aténach. „Na prípravu Top tímu a kvalifikantov, ktorí si vybojujú účasť na olympiáde, počítame so sumou 30 miliónov korún. Predpokladáme, že slovenská výprava bude mať okolo 100 až 120 členov a výdavky na zabezpečenie ich účasti v Aténach by sa mali pohybovať okolo 26 miliónov korún. Veľa bude záležať na tom, ako sa nám podarí zabezpečiť dopravu do dejiska hier, oblečenie športovcov a členov výpravy, i na ďalších faktoroch,“ povedal po zasadnutí generálny tajomník SOV Martin Benko.

Predpokladaná výška budúcoročných nákladov na zabezpečenie prípravy športovcov na Zimné olympijské hry v Turíne 2006 je 22,6 milióna Sk.

(sita)

Súvisiace články