Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

S novým názvom i medailovými chúťkami

Sportnet|Publikované 6. sep 2007 o 22:00

Nový ročník hádzanárskej extraligy mužov už má za sebou prvé stretnutie, v ktorom Pov. Bystrica zdolala Martin 34:22, avšak oficiálny štart sezóny je

naplánovaný na tento víkend.

KOŠICE. V súťaži nebude chýbať dlhoročný účastník a niekoľkonásobný majster z Košíc pod hlavičkou generálneho sponzora Inžinierskych stavieb. Ten sa po niekoľkoročnej prestávke opäť vrátil do hádzanej, pričom namiesto žien prešiel k mužom.

S prípravou spokojnosť

Počas letných mesiacov zarezávali zverenci trénera Jána Hruščáka nielen v domácich podmienkach, ale kondíciu naberali vo Vysokých Tatrách. Spestrením grilu boli aj zápasy, ktoré naznačili súčasnú silu mladého celku. Ten tvoria prevažne vlastní odchovanci. "Po kondičnej stránke sme prešli na hernú časť prípravy, počas ktorej sme sa stretli prevažne s maďarskými družstvami. S priebehom prípravy môžem vysloviť spokojnosť, pričom ma mrzí, že doma sme odohrali málo stretnutí. Prevažne sme hrali vonku, čo nebolo zase na škodu. Príležitosť dostali všetci hráči, ktorí mohli ukázať svoje herné umenie. Bol by som rád, keby nás a hlavne naše spojky obchádzali zranenia. Momentálne až na Marka Urbana sú ostatní zdravotne fit," povedal tréner J. Hruščák.

Ambície

Mohlo sa zdať, že po odchode dvojice hráčov sa Košičania uspokoja s nižšími cieľmi, avšak príchod nového sponzora postavil latku oveľa vyššie. "Vedenie klubu spoločne s hlavným sponzorom jednoznačne chce, aby sme získali medailu. Dopredu nechcem nič hovoriť, ale ak hráči nebudú často laborovať so zraneniami, tento cieľ nie je prehnaný. Sezóna je dlhá a počas nej sa môže všeličo udiať. Radi by sme ligu dohrali bez väčších zranení," povedal J. Hruščák.

Káder

Spoliehať sa bude na skúsených a starších hráčov, pričom oporami by mali byť obaja brankári. "Som presvedčený, že v súťaži máme najlepších brankárov. Samozrejme sa budem na nich spoliehať rovnako ako na Mazáka, Strapka či Jána Kolesára. Je to kolektívny šport a nerozhodujú iba jednotlivci, ale celý kolektív. Verím, že všetci budeme ťahať sa správny koniec povrazu," konštatoval tréner. V prvom kole cestujú IS Košice na palubovku odvekého rivala Tatran Prešov. "Všetci sa už tešíme na samotnú ligu. Prešov, hoci hrá v dvoch súťažiach, má kvalitný káder a nečaká nás žiadna prechádzka. Svoju kožu lacno nepredáme a derby je stále nevyspytateľné," dodal J. Hruščák.

K dispozícii bude mať tento mančaft: Dušan Olejar, Teodor Paul, Róbert Dulina, František Boháč, spojky: Ján Kolesár, Martin Strapko, Tomáš Petraško, Matúš Hičo, Jozef Bokol, Patrik Hruščák, Vladimír Guzy, Maroš Baláž, Martin Dani, pivot: Maroš Šiška, Martin Mazák, Peter Nuber, krídla: Roman Pecha, Martin Kolesár, Marek Urban, Tomáš Urban, Lukáš Styrančák, Štefan Laczkó.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.