Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

S Kýhosom si to ešte vydiskutujeme, tvrdí Říha

Miloš Říha sa rozhodne nemyslí, že by ukradol trénerské miesto Vladimírovi Kýhosovi. (Autor: TASR)
SITA|Publikované 17. aug 2015 o 20:45

Miloš Říha má v hľadáčiku aj dvoch českých hráčov.

BRATISLAVA. Tréner Slovana Bratislava Miloš Říha tvrdí, že má na 95% uzavretý káder na novú sezónu Kontinentálnej hokejovej ligy.

"Ešte rokujeme, ale možnosti nezodpovedajú tomu, čo by sme chceli. Na poste brankára je to v poriadku, ale do obrany aj útoku by sme potrebovali jedného kvalitného hráča. V hľadáčiku máme aj dvoch českých hráčov," uviedol Říha v rozhovore pre server isport.cz.

Päťdesiatšeťročný Říha začal toto leto už svoje tretie pôsobenie v Slovane Bratislave (predtým 2002 a 2005), v klube sa podľa vlastných slov cíti ako doma.

"Získal som tam titul, ľudia ma berú za svojho. V Slovane sa mi v minulosti darilo. Slovenský hokej ma uznáva trochu viac ako český. Mám tam veľa priateľov a známych," pokračoval Říha.

Nevyhol sa ani viackrát na verejnosti prepieranej otázke, či vyfúkol alebo nevyfúkol miesto na striedačke belasých krajanovi Vladimírovi Kýhosovi.

Ten sa v médiách posťažoval, že sa tak stalo.

"Boli sme spolu v pivničke a povedal som mu, že by som nešiel nikam cez iného trénera. On si ale presne musí zistiť ako to bolo. Čo ja viem, tak ponuku dostali piati trénera. A asi všetci aj podpísali zmluvu. Slovan si potom vybral jedného. Myslím si, že so mnou rokovali oveľa skôr ako s Kýhosom," vysvetlil Říha.

Na podotknutie, že Kýhos vidí zrejme situáciu inak, Říha odpovedal: "Mrzí ma to, ale nie je to tak, ako to vidí on. Určite si to ešte vydiskutujeme. Napríklad zasa v nejakej pivničke," dodal Říha.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.