Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

S. Kožuch: Nájazdy sú lotéria

Sportnet|Publikované 30. nov 2006 o 00:00

Poprad - Popradským hokejistom sa v tejto sezóne v samostatných nájazdoch jednoducho nedarí. V utorok proti Slovanu Bratislava odohrali už tretie

trestné strieľania a do tretice prehrali. Najprv v stretnutí 9. kola doma proti Liptovskému Mikulášu (1:2 po sn), potom v 19. kole v Bratislave (4:3 po sn) a napokon v 28. kole doma opäť proti belasým (4:5 po sn).

Vo všetkých týchto troch zápasoch stál v bránke Popradu Stanislav Kožuch (na snímke), ktorý sa ani do tretice nedočkal po nájazdoch sladkého pocitu víťazstva. Žiaľ, zdá sa, že jeho spoluhráči to pri trestných strieľaniach na brankárov súpera proste nevedia. Potvrdilo sa to aj v utorok, keď z troch pokusov nedali ani gól. "Slovan je ťažký súper a treba s ním hrať naplno od začiatku až do konca, lebo proti nemu nemožno poľaviť ani na chvíľu. Mali sme to výborne rozohrané a vlastne sami sme sa pripravili o výhru," povedal S. Kožuch.

Jeho spoluhráči začali stretnutie ozaj výborne, keď po góloch Jarolína a Halaja vyhrávali v 7. minúte už 2:0. O dva góly viedli potom ešte dvakrát, dokonca i šesť minút pred koncom riadneho hracieho času (4:2). "Začali sme dobre, ale vždy nás v nepravú chvíľu pribrzdili vylúčenia a často sme hrali v početnom oslabení. Slovan má na presilovky dobrých hráčov, čo potvrdil troma gólmi v tejto výhode. V druhej tretine mali hostia i päťminútovú výhodu, dali nám jeden gól a napokon sa to v záverečnej časti zvrtlo v náš neprospech," analyzoval ochranca popradskej svätyne.

Po zápase sa veľa hovorilo o spornom štvrtom góle Slovana, ktorý padol pri avizovanom, no druhým čiarovým rozhodcom zrušenom zakázanom uvoľnení hostí. "Rozhodca to neodpískal a my s tým už teraz nič neurobíme. Hráči však musia hrať až dokonca, až pokiaľ to neodpíska. Nemalo by sa však stať, že jeden zdvihol ruku hore a druhý tesne potom, čo puk prešiel za modrú čiaru zakričal na hráčov "hraj." Ja som v tom čase nemohol opustiť bránkovisko, lebo pravidlá sú také, že vtedy by sa to zakázané uvoľnenie automaticky zrušilo. Traja naši hráči išli do rohu a súperov hráč Kukumberg ostal sám pred bránou, čo by sa nám 90 sekúnd pred koncom stať nemalo," povzdychol si S. Kožuch, ktorému akoby nebolo súdené v nájazdoch uspieť.

"Nájazdy sú lotéria a treba povedať, že Kuľha i Uram to trafili ideálne. Ten druhý gól Kukumberga neviem ako prešiel do siete. Rozhodca dlho držal ruky rozpažené, no nepískal a napokon gól uznal. V Bratislave sme to mali v nájazdoch rozohrané výborne a napokon sme predsa prehrali. Neviem, čím to je, že sa nám v nich zatiaľ vôbec nedarí," nechápavo krútil hlavou S. Kožuch, ktorý má so spoluhráčmi možnosť na reparát už zajtra, keď "kamzíci" do tretice privítajú na domácom ľade Martin, ktorý je v tabuľke o jedno miesto pred nimi. "Veľmi to mrzí, lebo v Trenčíne i teraz so Slovanom sme v samom závere stratili šesť bodov, ktoré sme mali na dosah," sklamane uzavrel S. Kožuch.

Hrdinom zápasu sa stal brankár Slovana Ján Chovan, ktorý po druhej tretine vystriedal fínsku jednotku Hoviho a za svoj chrbát nepustil ani jeden puk a pri nájazdoch postupne vychytal Jarolína, Halaja i kapitána Krotáka. "Chytalo sa mi dobre, v pohode. Prehrávali sme 4:2 a už sme nemali čo stratiť. Podarilo sa nám dať kontaktný gól, vyrovnať a na trestné je to už lotéria. Všetkým chlapcom treba poďakovať za to, že sa nevzdali a že sme bojovali až do poslednej chvíle. V úvode to bolo dosť rozhárané, Poprad dal pár gólov a prvé dve tretiny hral lepšie. Sme však veľmi dobrý kolektív, nevzdali sme sa a v tom je sila tohto mužstva," uviedol J. Chovan.

KANADSKÉ BODOVANIE

1. T. Melichárek (Trenčín)28151934

2. M. Uram (Slovan)28161733

3. R. Krajči (Žilina)26161329

4. Ľ. Hurtaj (Slovan)28151227

5. R. Školiak (Skalica)2891827

6. A. Kroták (Poprad)26131225

7. M. Škovira (Poprad)1991625

8. A. Podstavek (Martin)2881725

9. J. Halaj (Poprad)28111324

10. F. Turek (Zvolen)2891524

17. J. Faith (Košice)2891221

19. M. Javín (Košice)2871219

23. M. Lažo (Košice)2711718

Súvisiace články