Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

S jedlom rastie chuť

Sportnet|Publikované 12. nov 2002 o 23:00

Michalovce - Extraligová súťaž stolných tenistov má za sebou už päť kôl, pričom pri pohľade na jej aktuálne poradie priam bije do očí postavenie

Michaloviec. Zverenci Andreja Dzelinského majú na svojom konte štyri víťazstvá a jednu remízu, čo im v doterajšom hodnotení stačí na skvelú tretiu priečku. Svoju výbornú formu Michalovčania potvrdili aj v ostatnom súboji proti nepríjemnej Čadci, ktorú zdolali 6:4. "Keď mám byť úprimný, sami sme taký výborný úvod neočakávali. Do súťaže sme skôr vstupovali s cieľom zachrániť sa, ale už po úvodnej remíze so silným celkom ŠKST Bratislava sme si viac začali trúfať. Ako je z výsledkov zrejmé, darí sa nám - odvtedy sme nenašli premožiteľa," s hrdosťou bilancuje hrajúci prezident klubu Róbert Blaško. Podľa jeho slov sa pod nečakane úspešné výsledky mužstva podpísali najmä príchody Jakuševa a Gumana, ktorí výraznou mierou prispeli k súčasnému postaveniu v extralige. Ich prítomnosť pomohla zaceliť citeľnú stratu, ktorá nastala po odchode talentovaného Martina Palovčíka do superligových Malaciek.

Inak, v tomto majstrovskom ročníku sa najvyššia súťaž stolných tenistov na Slovensku hrá inovovaným systémom. Superligové celky Malaciek, ŠKST Bratislava a Rače hrajú extraligu už v základnej časti, a preto je súťaž veľmi náročná a vyrovnaná. Ani to však Zemplínčanom neuberá z víťazného apetítu. "Viete, s jedlom rastie chuť a my by sme boli veľmi radi, keby sme vo víťaznej sérii pokračovali čo najdlhšie. Do superligy postupujú tri najlepšie tímy a našim tajným cieľom je vkliniť sa medzi prvú trojicu. Bude to však veľmi zložité, lebo naši tabuľkoví konkurenti nespia a určite urobia všetko preto, aby sa vrátili na špici," tvrdil R. Blaško.

V najbližšom kole sa michalovskí stolní tenisti predstavia na pôde dosiaľ suverénnych Malaciek a na Záhorí pôjde nielen o to, kto z týchto súperov si pripíše prvú prehru v súťaži. "Tešíme sa najmä na súboje s naším bývalým hráčom Martinom Palovčíkom, ktorý tvorí s ďalšími talentovanými borcami Palčekom a Baženovom veľmi nebezpečnú trojicu. Všetci sú však veľmi mladí, čo by sme mohli využiť. Najnebezpečnejší však určite bude nestarnúci Jaromír Truksa. Chýbať nám zrejme bude Guman, ktorý sa chystá na operáciu očí," dodal Róbert Blaško.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.