Štvrtok, 15. apríla, 2021Meniny má Fedor

S Gajdošovou prišiel do Paríža aj fanklub

Sportnet|29. máj 2006 o 00:00

Tretia hráčka slovenského tenisového rebríčka žien JARMILA GAJDOŠOVÁ (19) nebola doma v Bratislave už päť mesiacov. Na konci minulého roku odcestovala za teplom v Austrálii a potom zostala v príprave v Sydney u svojho kondičného trénera Rona Kona. Aj ...

FOTO

Tretia hráčka slovenského tenisového rebríčka žien JARMILA GAJDOŠOVÁ (19) nebola doma v Bratislave už päť mesiacov. Na konci minulého roku odcestovala za teplom v Austrálii a potom zostala v príprave v Sydney u svojho kondičného trénera Rona Kona. Aj jej kouč Simon Walsh je Austrálčan. Štart do novej sezóny mala raketový - kvalifikovala sa do hlavnej súťaže v Gold Coast a prvý raz aj na grandslamovom turnaji Australian Open. V Sydney, Gosforde aj v Canberre triumfovala v troch po sebe idúcich turnajoch ITF. Zo 147. miesta v rebríčku WTA Tour sa dostala už do prvej stovky. Po Daniele Hantuchovej (17.) a Martine Suche (63.) je dnes slovenskou trojkou a vybojovala si priamy postup do hlavnej súťaže na Roland Garros. Včera predpoludním si Gajdošová zatrénovala na parížskej antuke s mladou Bulharkou Pironkovou, potom sa ochotne venovala zástupcom tlače.

Výsledkovo je toto vaša najlepšia sezóna. V čom ste sa najviac zlepšili?

Dostala som sa do prvej stovky, takže na tento rok nikdy nezabudnem. Ešte sme len v polovici sezóny, takže uvidíme, kam sa posuniem. Zlepšila som sa v taktickom myslení, pracovala som najmä na servise, na forhende. Zdokonalila som sa vo fyzickej pripravenosti.


Do Paríža ste pricestovali zo Štrasburgu, kde ste sa kvalifikovali do hlavnej súťaže a vo štvorhre ste sa s Austrálčankou Stewartovou dostali až do semifinále. Vyzerá to na solídnu formu.

Áno, cítim sa veľmi dobre, mám veľkú chuť do tenisu. Predtým som mala pre zranenie svalu na prvej ruke štvortýždňovú prestávku, ale na turnajoch v Berlíne, Ríme a Štrasburgu som sa rozohrala. Vo štvorhre sme mali veľkú šancu na postup do finále, proti dvojici Navrátilová - Huberová sme v treťom sete viedli 3:0 a 40:0. Taký vývoj by sa už nemal pustiť z rúk.


Nastúpili ste proti tenisovej legende Martine Navrátilovej, ktorá tento rok oslávi päťdesiatku. Aká je?

Vidieť, že stále má obdivuhodne šikovné ruky, hoci postreh a reakcia sú už trochu slabšie. No stále to má v ruke, je výborná v orientácii na kurte, vie predvídať hru. Nie náhodou potom vyhrali turnaj v Štrasburgu.


Vašou súperkou v 1. kole je francúzska tenistka Cohenová-Alorová, ktorá je na 159. mieste svetového rebríčka. Čo vravíte na žreb?

Nastúpim proti domácej hráčke, ktorá dostala voľnú kartu, takže nás dajú na nejaký pekný kurt. Cohenovú-Alorovú dobre pozná môj tréner, takže verím, že mi poradí tú správnu taktiku. Chcem vyhrať na grandslamovom turnaji svoj prvý zápas, hoci zápas určite nebude jednoduchý.


Viete, proti komu by ste nastúpili v druhom kole?

Neviem. Nikdy sa nepozerám ďalej než na najbližšiu súperku. To mi len tréner povie, s kým hrám a ja sa na pavúka s menami zo zásady nepozerám.


Dlhšie ste žili v Austrálii, ako ste si zvykli?

Bez problémov. Bývala som u svojho kondičného trénera, ktorý má v Sydney veľký dom. Na pláži som bola za dve minúty, teploty cez deň vystupovali k štyridsiatim stupňom. Trénovala som, hrala turnaje. Teraz ma po Paríži ešte čaká Wimbledon a konečne sa zastavím doma.


Na tréningu na dvorcoch Rolanda Garrosa vás okrem trénera sprevádza viac ľudí. Kto to všetko je?

Mám tu aj svojho vypletača rakiet, ktorý prišiel z Austrálie do Európy s priateľkou. No aj sú tu ľudia z môjho fanklubu, fanúšikovia z rôznych krajín - no predovšetkým z Francúzska. Boli za mnou aj v Austrálii a taktiež na turnaji v Ríme. Sú to všetko veľmi milí ľudia: povzbudzujú ma, fotia.


Ako juniorka ste najlepšie výsledky dosahovali na tvrdých povrchoch a tráve. Platí to stále?

Áno, ale ani antuka mi nie je cudzia. Veď som na nej vyrastala. Táto parížska je dosť tvrdá, rýchlejšia. Celkom mi sedí. Hoci ako juniorke sa mi tu nikdy osobitne nedarilo. Raz som ako najvyššie nasadená vypadla hneď v prvom kole.


Slovensko ste reprezentovali v Pohári federácie v roku 2003. Kedy vás uvidíme v reprezentácii najbližšie?

Uvidíme. Možno už na budúci rok. Záleží na tom, aký budem mať program, ale reprezentácii sa nevyhýbam.


Prezradíte svoje ciele na tento rok?

Na septembrovom grandslamovom turnaji US Open by som chcela byť medzi nasadenými. Po antukovej sezóne príde na rad tráva a tvrdé povrchy, čo sú moje obľúbené turnaje. Už sa na to teším.


Súvisiace články