Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

S. Frniaková: Škoda prehry, ale súťaž sa iba rozbieha"

Sportnet|Publikované 13. dec 2003 o 00:00

Košice - Ako vždy, na rozohrávke Delty zápas odtiahla Slávka Frniaková. Oddýchnuť si na lavičke bola len na tri minúty, takže po stretnutí toho mala

dosť. Zápas s kvalitným talianskym súperom bol totiž náročný nielen psychicky, keďže súperi sa naťahovali o každý bod, ale aj fyzicky.

"Určite, v tom predĺžení už asi trošku chýbali sily. Myslím si však, že to bol pekný zápas a diváci neľutovali, že do haly prišli. Mohli vidieť pekné basketbalové momenty. My sme počas zápasu mali dobré, aj zlé chvíle. Škoda, že sme prehrali o tie nešťastné štyri body. Súťaž sa však ešte iba rozbieha a dúfam, že v jej ďalšom priebehu sa to bude vyvíjať aj v náš prospech," povedala po stretnutí S. Frniaková. Čo rozhodlo o lepšie zvládnutom predĺžení zo strany Benátčanok? "Neviem, či sa to týka síl, alebo straty koncentrácie, ale v predĺžení si nemôžeme dovoliť nechať si újsť začiatok. Potom sa to už ťažko doháňa, lebo už nie sme také čerstvé ako v úvode zápasu."

Pred stretnutím vírili v hlavách hráčok Delty mená melainová, De Oliveira, Hallová. Košičanky totiž dobre vedeli, s kým budú mať tú česť a že so strany týchto hráčok hrozí najväčšie nebezpečenstvo. "Ja som Melainovú a Oliveiru poznala, sú to dobré hráčky. Najmä Cathie Melainová je skúsená basketbalistka, podľa mňa je to pani hráčka. Sústredili sme sa najmä na obranu tejto trojice legionárok. Žiaľ, v rozhodujúcich chvíľach nám dala dve trojky iná hráčka, s ktorou nikto nerátal. V predĺžení sa potom zápas už otočil v náš neprospech." Najviac bodov nasúkala Delte Američanka Hallová, po slabšom úvode bola v druhom polčase na nezastavenie. "Iste, dávala body, to len svedčí o jej veľkosti. My sme sa v obrane z veľkej snahy trošíčku aj motali. Mali sme si vypomáhať, a tak sa stalo, že niekedy sme šli aj tri na jednu hráčku. Hallová sa však vedela presadiť cez dobrú obranu, to hovorí o jej kvalitách," dodala rozohrávačka žlto-modrých.

Súvisiace články