Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

S Forplastom chceli hrať Košičanky lepšie, ale súhra ešte viazne

Sportnet|Publikované 25. nov 2003 o 23:00

Košice - Volejbalistky Slávie TU Košice sa v poslednom extraligovom dvojkole o prekvapenie na ihriskách súperiek nepostarali. Podľa očakávania

podľahli v piatok Senici 0:3 a v sobotu nestačili na bratislavský Forplast a prehrali 1:3.

"V Senici sme si chceli zahrať, ale v podstate sme vedeli, že nevyhráme. Predsa len, Senica je zdatným súperom. Proti Forplastu sme chceli hrať lepšie, to je pravda. Akosi to však nešlo. Možno preto, že nie sme ešte tak zohraným tímom. Teraz totiž máme v kádri dve nové hráčky z Ukrajiny, s ktorými hráme spolu dva týždne," vrátila sa k obom duelom univerzálka Slávie TU Zuzana Suchá. Obe spomínané ukrajinské posily tréneri okamžite zaradili do základnej zostavy, aj za cenu, že súhra ešte trochu viazne. "Určite, ešte sa hľadáme, aj keď Ukrajinky sú skúsené hráčky. Menili sme totiž aj nahrávačku, a to je najdôležitejší post na ihrisku. Musíme si na ňu zvyknúť. Na Forplaste nám napríklad odišli smečiarky, možno práve preto, že nie sú naučené na také nahrávky. Chce to ešte čas."

Ani dve prehry nezmenili nič na tom, že Košičanky ostávajú naďalej na ôsmej priečke s dvoma víťazstvami. Triumfy nad Komárnom a Pezinkom zdvihli v kolektíve bojovú zástavu a bitke o záchranu v elitnej súťaži. "Samozrejme. Viac ako nad Komárnom nás potešila výhra nad Pezinkom, pretože to je aj náš psychický rival. Najmä ich tréner Stražay je takým našim mementom z iných súbojov."

Dôležitý súboj čaká na slávistky v nedeľu proti Nitre. Tento protivník je totiž jedným z priamych súperov Košíc v súboji o záchranu. Nitra spoločne s Komárnom majú na konte po jedinom víťazstve, a tak sú momentálne v tabuľke pod východniarkami. Ak chcú Košičanky, aby to tak ostalo aj po skončení sezóny (znamenalo by to priamu záchranu), mali by nad týmito družstvami v domácom prostredí bez debaty vyhrávať. Nad Komárnom sa im to podarilo, v nedeľu ich čaká Nitra. Na jej palubovke Slávia TU v prvom vzájomnom dueli prehrala 1:3. "Dúfam, že víťazstvo príde. Tréner nás pripravuje na to, že tento súboj by sme mali vyhrať. Nedá sa hovoriť o nejakom tlaku, že musíme zvíťaziť, ale každá z nás si bude uvedomovať dôležitosť duelu. Nitra disponuje veľmi mladými hráčkami, ktoré sú však vysoké. Doma mali veľké problémy najmä s podaním. Skúsenosti by mohli byť na našej strane, dúfam, že sa nám bude dariť aj na bloku a vyhráme," verí Z. Suchá.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.