Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Š. Fabian: Akoby nám opäť zvlhol pušný prach

Sportnet|Publikované 24. okt 2005 o 00:00

Poprad - Po dvoch skvelých víťazstvách nad vedúcou Nitrou a na ľade bratislavského Slovana si včera na vlastnom ľade vylámali kamzíci zuby na

žilinských vlkoch. Tí, povzbudení bezgólovou remízou spod Zobora z uplynulého kola pricestovali aj pod Tatry s prepracovanou defenzívnou taktikou a tá opäť slávila úspech. Policajti nedokázali ani raz prekonať hosťujúcu obranu na čele s výborným Lipovským a bodovo vyšli doma po najtesnejšej prehre 0:1 naprázdno.

"Bez gólu sa jednoducho vyhrať nedá a keďže sme nedokázali dať ani jeden, nemohli sme uspieť. Snahu chalanom uprieť nemožno, dreli sme, tlačili sa do pásma súpera, ale nešlo to," rozhovoril sa domáci obranca Štefan Fabian (na snímke). Cenné skalpy vedúcej Nitry i belasých Podtatranci na vlastnom ľade nepotvrdili. Aj preto, lebo na hokejky sa im vkradol kŕč a okrem streleckej nemohúcnosti im chýbalo aj kus šťastia a viac presnosti pri zakončení.

"Akoby nám opäť zvlhol pušný prach. Verím, že to bude len nakrátko. Žilina hrala ako každý tím vonku veľmi pozorne v obrane. Snažili sa prehusťovať stredné pásmo a táto taktika im účinne vychádzala," zdôraznil postavou nevysoký bek. Popradčania doplatili i na nevyužívanie presilových hier, ktorých mali v stretnutí dostatok. V 35. minúte sa im dokonca naskytla početná výhoda o dvoch hráčov, ale ani tú nedokázali zúžitkovať. Chýbala im počas nej predovšetkým početnejšia streľba na bránku v pohode chytajúceho Lipovského.

"Nedarilo sa nám, nevedeli sme dať úvodný gól a preto sme viac vymýšľali a špekulovali komu prihrať namiesto toho, aby sme strieľali. Chýbalo nám viac kľudu a pokoja na hokejkách," priznal Š. Fabian, ktorý v úvode sezóny hrával vo štvrtej obrannej dvojici s Mirom Turanom. Po zranení Kumstáta dostáva na ľade viac priestoru a hráva s ďalším Košičanom Slavomírom Vorobelom.

"Zo začiatku, keď som nastupoval vo štvrtej formácii som nedostával toľko príležitostí, ako by som si predstavoval. Teraz je to už lepšie, šancí je viac a som viac vyťažený. Škoda len, že v produktivite to z mojej strany nie je lepšie," sebakriticky doplnil Š. Fabian, ktorý má v kanadskom bodovaní na svojom konte jeden bod za presný zásah v Martine. Kratučká prestávka padne podľa tohto obrancu Popradčanom pred piatkovým stretnutím v Košiciach vhod.

"Treba trochu zregenerovať, oddýchnuť si a dobre sa pripraviť na východoslovenské derby, v ktorom nechceme vyjsť naprázdno," pripomenul Š. Fabian.

Súvisiace články