Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

S dobre rozbehnutou Lokomotívou neudržali krok

Sportnet|Publikované 15. okt 2002 o 22:00

Rožňava Ako sa hovorí, narazila kosa na kameň. V tomto prípade to tak celkom nie je, ale fakt je jasný: obe dorastenecké družstvá doma neuspeli. Na

domácom ihrisku podľahli napriek bojovnosti i dobrej hre lepšiemu súperovi, čo je najmä v prípade mladšieho dorastu prekvapením. Nádeje košickej Lokomotívy PČSP získali na rožňavskom trávniku všetky body.

Starší dorast:

ROŽŇAVA LOK. KOŠICE 0:3 (0:0)

Chlapci chceli doma odčiniť prehru z Čane, ale z rôznych dôvodov ostalo iba pri chcení, hoci snaha sa im vyčítať nedá. Do kabín odchádzali súperi za bezgólového stavu, ale po prestávke už na mladých Košičanov nestačili a tri razy inkasovali. "Prvý polčas naznačil, že môžeme bodovať, ale potom sa to zlomilo. Druhá časť hry bola v réžii súpera, ktorý bol strelecky efektívnejší, a keď k tomu prirátam chyby v našej defenzíve a slabší deň nášho brankára, o body sme prišli. Naši hráči ku koncu zápasu už nevydržali ani fyzicky držať krok s dobre rozbehnutou Lokomotívou. Za dobrý výkon môže vyzdvihnúť len trojlístok kontra, Konček a Erdofalvi, povedal na margo duelu tréner Július Balta.

Mladší dorast:

ROŽŇAVA LOK. KOŠICE 1:4 (1:3)

Gól domácich: Z. Bulik.

Družstvo v tomto stretnutí trpelo na nepremieňanie šancí, aj tých stopercentných gólových. Vyrobili niekoľko školáckych chýb v obrannej činnosti a aj gólman mladšieho dorastu si vybral svoj zlý deň. Hostia to maximálne využili vo svoj prospech. "Hralo sa za stáleho dažďa, vetra a na ťažkom teréne, ktorý spôsoboval viac starostí nám, ako súperovi. Taktovku zápasu držali v rukách moji zverenci, ale hostia využili niekoľko momentov a bol efektívnejší. Po inkasovaných góloch som urobil zmeny na niektorých postoch, ale mali iba čiastočný efekt. Po zranení Beshira už chlapci výsledok nedokázali skorigovať. Enormná snaha už nestačila, lebo Košičania pôsobili kompaktnejšie a boli zrelším tímom. Aj keď sme doma prehrali, chcem vyzdvihnúť hru i výkonnosť F. Polláka. Napodobili ho do zranenia Beshir a napriek nepremeneným príležitostiam i Breuer, uviedol J. Balta.

Najbližšie zápasy hrajú dorastenci SP MFK Rožňava vonku, keď 19.10. cestujú do Humenného a 26.10. sa predstavia v Žakarovciach.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.