Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Rýchlokorčuľovanie: Na SP do Trnavy prihlásených 25 krajín, Užákov štart otázny

TASR|18. jan 2001 o 09:23

Trnava 17. januára (TASR) - Po prvý raz na Slovensku a tretíkrát v Európe sa uskutočnia preteky Svetového pohára v rýchlokorčuľovaní na krátkej dráhe, ktoré sú na programe na budúci týždeň v priestoroch Mestského zimného štadióna v Trnave (26.-28. januára

). Organizátori pretekov zatiaľ dostali prihlášky z 25 krajín, chýbať zo svetových veľmocí bude len Japonsko, ktoré má v rovnakom termíne domáci šampionát.

"Po úvodných pretekoch na americkom kontinente a potom v Ázii, sa Svetový pohár presťahuje do Európy. Najbližšie sú na programe preteky v Trnave, odkiaľ sa pretekári presunú do rakúskeho Grazu. V stanovenom termíne sa zatiaľ záväzne prihlásilo 83 mužov a 51 žien z 25 krajín, vrátane viacerých olympijských víťazov a majstrov sveta," povedal prezident Slovenského rýchlokorčuliarskeho zväzu Ján Magdoško.

V súvislosti s najprestížnejším podujatím na Slovensku nominoval výkonný výbor SRZ na 5. kolo Svetového pohára v Trnave štvoricu reprezentantov. Pod vedením čínskej trénerky a olympijskej víťazky Li Yan sa predstavia Tomáš Greschner, Kamil Henzely (obaja STEZ Spišská Nová Ves), Matúš Michalík (KK Trnava), no otázny je štart najlepšieho slovenského reprezentanta Matúša Užáka. Člen STEZ Spišská Nová Ves, ktorý je momentálne na 46. mieste v rebríčku SP, sa pre zranenie kolena a členka nepredstaví v závere tohto týždňa ani na majstrovstvách Európy v holandskom Haagu.

Súvisiace články