Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Rýchla smrť Spišiakov v domácej premiére

Zbytočná prehra. Spišiaci mali na to, aby Levice doma zdolali. Pár minút nekoncentrovanosti ich obralo o lepší výsledok. (Autor: Jozef Petruška)
Jozef Petruška|Publikované 14. okt 2016 o 00:00

Tri minúty na začiatku druhého polčasu rozhodli o všetkom.

SP. NOVÁ VES. Premiéru v novom súťažnom ročníku 2016/2017 si basketbalisti Spišskej Novej Vsi odkrútili na pôde extraligového nováčika v Lučenci.

V domácom prostredí sa po prvý raz predstavili proti silnému súperovi z Levíc.

Tridsaťsedem dobrých minút

Od začiatku Levice na Spiši potvrdzovali úlohu favorita, no v závere prvého polčasu dokázali Novovešťania vyrovnať a hrali veľmi dobrú vyrovnanú partiu.

Vstup do druhého polčasu bol ako zo zlého sna. Domácim odišla obrana a útok, čo Levice dokonale využili v pohodlný náskok, ktorý si s prehľadom udržali do konca a zvíťazili 72:58.

„Zápas sme stratili za úvodné tri minúty tretej štvrtiny. Začali sme na palubovke hrať to, na čom sme sa vôbec nedohodli. Tak to aj dopadlo. Tieto výpadky treba definitívne odstrániť. Stojí nás to celé zápasy. V tomto súboji sme ukázali aj dobré veci, s 37 minút som bol spokojný. Aj v závere sme sa otriasli, doťahovali náskok súpera, no znova sme dvakrát stratili loptu a definitívne pochovali všetky nádeje. Veľmi ma to mrzí, lebo víťazstvo nad silnými Levicami nebolo až tak ďaleko. Času veľa nie je, treba to všetko zanalyzovať. Prvé víťazstvo by nám nesmierne pomohlo,“ zbilancoval domácu premiéru tréner BK 04 AC LB Spišská Nová Ves Dávid Demečko.

Hrať naplno

Na prvý zápas bolo zvedavých štyristo priaznivcov basketbalu na Spiši.

Je chvályhodné a pre hráčov povzbudením, že po skončení prvého majstráku v sezóne diváci vstali a mohutným potleskom odmenili zverencov trénera Demečka.

Až na nepochopiteľný trojminútový výpadok ukázali divákov veľa dobrého basketbalu, vydarené útočné akcie a aj túžba po dobrom výsledku bola veľmi veľká.

„Nemôžeme sa len vyhovárať na mizerný úvod tretej štvrtiny. Basketbal sa hrá štyridsať minút. My nie sme mužstvo, ktoré to dokáže hrať naplno. Mali sme zbytočne veľa strát. Na tom treba popracovať najviac,“ povedal nový kapitán Spišiakov Daniel Lenárt.

Súvisiace články