Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Rybáriková zdolala Tamaelovú a získala prvý bod

SITA|18. apr 2006 o 11:15

PLOVDIV 18. apríla (SITA) - V úvodnej dvojhre súboja I. skupiny euroafrickej zóny tenisového Pohára federácie medzi Slovenskom a Holandskom v bulharskom Plovdive zvíťazila Magdaléna Rybáriková nad Elise ...

PLOVDIV 18. apríla (SITA) - V úvodnej dvojhre súboja I. skupiny euroafrickej zóny tenisového Pohára federácie medzi Slovenskom a Holandskom v bulharskom Plovdive zvíťazila Magdaléna Rybáriková nad Elise Tamaelovou za 66 minút 6:3, 6:2. Iba 17-ročná Rybáriková vyhrala v rozpätí dvoch dní aj druhú svoju dvojhru a potvrdila tak oprávnenosť nominácie do tímu pre Pohár federácie. Na druhú dvojhru súboja Slovensko - Holandskom nastúpia jednotky oboch tímov Daniela Hantuchová a Michaella Krajiceková.


Slovensko - Holandsko 1:0 po I. dvojhre

Magdaléna Rybáriková - Elise Tamaelová 6:3, 6:2

Holanďanka mala byť podľa rebríčkového postavenia (142. / 285.) favoritkou, ale dokazovala to len v niekoľkých gemoch v úvode zápasu. Tamaelovej vyšli hneď v prvom geme pri podaní Slovenky tri returny a ujala sa vedenia 1:0. Vzápätí brejk potvrdila pri svojom podaní na 2:0. Potom začal antuku plovdivského klubu Lokomotiv kropiť drobný dážď, ktorý viac pomohol slovenskej hráčke. Rybáriková sa úderovo dostala do rytmu a svoju súperku - ľaváčku tlačila najmä z forhendu. Od stavu 1:3 potiahla Slovenka šnúru piatich víťazných gemov až na 6:3, pričom set zakončila pri svojom podaní čistou hrou. Druhé dejstvo prinieslo veľmi vyrovnaný úvod, keď 22-ročná Tamaelová podržala svoj servis po rekordných ôsmich zhodách. Vzápätí viedla pri podaní slovenskej hráčky 40:15, ale Rybáriková skvelým podaním odvrátila dva brejkbaly a vyrovnala na 1:1. Od tej chvíle už mladá Slovenka na kurte jasne dominovala a súperke povolila do konca zápasu už len jeden gem. Rybáriková vylepšila svoju fedcupovú bilanciu vo dvojhre na 2:1.


Hlas:

Magdaléna Rybáriková: "Som veľmi rada, že to tak dobre vyšlo. Zo začiatku som bola trochu nervózna, ale postupom času sa to zlepšilo. Myslela som si, že Holanďanka bude klásť väčší odpor, lebo ju trochu poznám z turnajov. Oproti prvému zápasu som zlepšila servis, ktorý bol dnes asi môj najlepší úder. Darilo sa mi tlačiť súperku z forhendu, ktorý je mojou silnou stránkou. Celkovo som podala veľmi dobrý výkon, ak to mám porovnať s inými zápasmi na antuke."

Súvisiace články