Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Rybáriková využila divokú kartu na prvé štvrťfinále

Prokop Slováček|15. máj 2006 o 00:00

BRATISLAVA - Na svojom prvom turnaji WTA Tour v Prahe s dotáciou 145 000 dolárov prekvapila naša fedcupová reprezentantka MAGDALÉNA RYBÁRIKOVÁ (na snímke ČTK) všetkých. V hlavnej súťaži štartovala vďaka voľnej karte. V prvom kole porazila dvojku turnaja

Luciu Šafářovú (31. na svete) 6:7, 6:4 a 6:4, v druhom Venezuelčanku Milagros Sequerovú (139.) 7:6, 6:0. Iba 17-ročnú piešťanskú rodáčku a členku Národného tenisového centra zastavila až vo štvrťfinále Číňanka Shuai Peng (75.). Prehra prišla po siedmich víťazstvách v rade po sebe. Päť ich bolo ešte v aprílovom Pohári federácie, ďalšie dve na turnaji.

Štvrťfinálový výsledok 5:7, 4:6 hovorí o vyrovnanosti zápasu. Kde sa duel zlomil vo váš neprospech?

V úvode som už prehrávala 1:5, súperka výborne returnovala, behala, ja som robila hlúpe chyby. Potom som sa upokojila, vyrovnala stav na 5:5, no neudržala som si podanie a prvý set bol stratený. Pri mojom podaní na začiatku druhého setu som viedla už 40:0 a napriek tomu som gem prehrala. Za stavu 4:3 som získala jej podanie, no svoje som opäť prehrala. To definitívne rozhodlo.


Aj tak ste dosiahli najlepší výsledok v kariére, takže môžete byť spokojná.

To áno, vo štvrťfinále som mala jeden zo svojich najlepších dní, najviac ma teší, som že som v prvom kole porazila Češku Šafářovu, ktorá je v prvej päťdesiatke rebríčka.


Turnaj mal veľkú publicitu vďaka Martine Navrátilovej, ktorá v Prahe hrala štvorhru. Stretli ste sa s ňou?

Iba v šatni, nemala som možnosť sa s ňou dlhšie rozprávať.


Na začiatku zápasov bývate nervózna, strácate body, ako sa s tým dá bojovať?

Je to tak, ale je to hádam mladosťou. Dúfam, že to po čase opadne a budem vyhrávať aj úvodné gemy. S podaním som celkom spokojná, aj s forhendom, bekhend musím zlepšiť. Hru hráčok sa snažím analyzovať, som z tých, ktoré chcú tvoriť hru, nielen bezhlavo búchať do loptičky. Ak minimalizujem svoje chyby, verím, že budem rýchlo napredovať. "Niektoré dievčatá sa zameriavajú na juniorské turnaje, dostanú sa do najlepšej juniorskej desiatky a môžu získať voľné karty na veľké turnaje. Ja zbieram bodíky na menších ženských turnajoch. Pražské štvrťfinále mi pomôže, mala by som sa posunúť do druhej stovky rebríčka. Najbližším cieľom bude posunúť sa do prvej stopäťdesiatky.


Najbližší program?

Čaká ma kvalifikácia dvestotisícového turnaja v Istanbule, juniorský turnaj na grandslamovom Roland Garros.


V ženskom tenise je vraj veľa nevraživosti. Je to pravda?

Často áno, tenistky si viac závidia úspechy, ale aj banality. Napríklad s Češkami nie je problém, no Američanky či Španielky sú ťažké povahy. Možno pre obrovskú konkurenciu v týchto krajinách. V mužskom tenise je to kamarátskejšie.


Súvisiace články