Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Rybáriková trávi leto so sadrou na nohe

SITA|Publikované 1. aug 2006 o 15:51

BRATISLAVA 1. augusta (SITA) - Talentovaná slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková je už niekoľko dní bez tenisu a dokonca so sadrou na nohe. Fedcupová reprezentantka laboruje s únavovou zlomeninou kostičky ...

BRATISLAVA 1. augusta (SITA) - Talentovaná slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková je už niekoľko dní bez tenisu a dokonca so sadrou na nohe. Fedcupová reprezentantka laboruje s únavovou zlomeninou kostičky v chodidle a letná sezóna sa pre ňu prakticky skončila. "Po fedcupovom stretnutí s Thajskom som začala pociťovať bolesť v chodidle. Skúsila som si vymeniť tenisky, ale bolesť neprestávala. Išla som ešte na turnaj do Budapešti, kde som odohrala zápas. Bolesť sa stupňovala, nemohla som stúpiť na nohu. Napokon som zistila, že mám prasknutú kostičku," komentovala pre Rádio Slovensko 17-ročná tenistka pripravujúca sa v bratislavskom NTC.

Rybáriková (225. v rebríčku WTA Tour) sa okrem úspešného účinkovania v Pohári federácie dostala v tomto roku do štvrťfinále turnaja WTA Tour v Prahe ako aj do finále wimbledonskej juniorky. Teraz bude musieť vynechať americkú časť sezóny na tvrdých povrchoch. "Je mi to veľmi ľúto, ale snáď to mojej kariére až tak neublíži. Mala som hrať na päťdesiattisícke v Bronxe a potom na záverečnom grandslamovom turnaji US Open, kde som chcela po prvý raz štartovať v ženskej súťaži. Aspoň si oddýchnem, načerpám sily a môžem s trénermi konzultovať moje chyby," dodala Rybáriková.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.