Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Rybáriková sa pred páľavou skryla v hoteli

Sportnet|Publikované 18. apr 2006 o 00:00

"Spočiatku som hrala trochu nervózne, ale po prvých dvoch-troch gemoch som začala hrať svoj tenis. Súperku som tlačila, nanútila som jej môj spôsob hry," vravela o svojom druhom reprezentačnom vystúpení v tenisovom Pohári federácie Magdaléna Rybáriková.

Luxemburčanku Minellovú zdolala včera v Plovdive 6:3, 6:3. Vlani na jeseň mala Rybáriková premiéru v barážovom zápase v Thajsku, po prehre 1:4 vypadlo Slovensko do regionálnej zóny. Teraz chce byť talentovaná tenistka pri návrate nášho tímu do II. svetovej skupiny, v pozícii dvojky nastupuje na kurt ako prvá.

Po víťaznom súboji povzbudzovala Rybáriková z lavičky skúsenejšiu spoluhráčku Danielu Hantuchovú v súboji s Kremerovou, ale v horúčave už nezostala na štvorhru. Po nedávnej chorobe šetrila silami, nechala sa odviezť do hotela. Z areálu tenisového klubu Lokomotiv to autom po rozbitých cestách 400-tisícového mesta trvalo desať minút.

V hoteli sa potom dozvedela konečný výsledok 3:0. "Vo štvorhre sme si vyskúšali dvojicu Hantuchová - Husárová, zohrávajú sa. Janette nastúpila po polročnej prestávke a hoci ešte nemá bývalú formu, je to stále veľká hráčka s údermi i prehľadom," spokojne vravel kapitán tímu Mojmír Mihal. Na Veľkonočný pondelok mu z ruksaku pri lavičke trčal šibačkový prútik, ráno nezabudol dievčatá pokropiť voňavkou.

V dnešnom zápase s Holandskom chce kapitán postaviť rovnakú zostavu: Rybáriková by mala nastúpiť proti Elise Tamaelovej (147.) a Hantuchová proti Michaele Krajicekovej (55.). Víťazstvo by posunulo náš tím k prvenstvu v skupine. "Na rozbeh v turnaji bolo Luxembursko vhodným súperom, ale Holandsko je iná káva," doplnila po vydarenom návrate na kurty Janette Husárová. Práve štvorhra môže byť v ďalších zápasoch jazýčkom na váhach.

Postupové ambície do baráže majú v Plovdive okrem Slovenska aj Izrael, Švédsko, Ukrajina, Estónsko, Bielorusko, Srbsko a Čierna Hora, či náš dnešný súper Holandsko. (on)

Súvisiace články