Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Rybáriková potrebovala tri sety na postup

SITA|Publikované 31. aug 2009 o 20:42

Magdaléna Rybáriková postúpila do 2. kola dvojhry na záverečnom grandslamovom tenisovom turnaji roka US Open v New Yorku.

NEW YORK.

Slovenská hráčka potvrdila v súboji s kanadskou kvalifikantkou Valérie Tétreaultovou úlohu favoritky a zdolala ju v troch setoch za 96 minút 6:3, 4:6, 6:1.

"Súperka bola nepríjemná, ale to som vlastne čakala, lebo prešla cez náročnú kvalifikáciu. V prvom sete som dominovala, lebo som hrala svoju hru. V druhom sete som nehrala dostatočne agresívne, súperka dobre servovala a nejako som ten set stratila. Možno som ju aj podcenila. V treťom sete som však Kanaďanku rýchlo brejkla a potom som už v podstate dominovala," hodnotila úspešný duel Rybáriková pre agentúru SITA.

Súperkou 20-ročnej Slovenky (46. v rebríčku WTA Tour) v 2. kole bude ďalšia hráčka z kvalifikácie Čchang Kchai-čchen z Taiwanu. Iba 18-ročná tenistka vyradila v 1. kole favorizovanú Estónku Kaiu Kanepiovú, no v rebríčku jej patrí až 212. pozícia.

"Budem sa musieť veľmi dobre pripraviť. Taiwančanka porazila dvadsiatu piatu nasadenú Kanepiovú, a to znamená, že bude veľmi nepríjemná. Príde mi teraz vhod deň voľna, budem regenerovať a pripravovať sa na 2. kolo," dodala M. Rybáriková.

Zverenkyňa trénera Mojmíra Mihala Rybáriková účinkuje v hlavnej súťaži vo Flushing Meadows po druhý raz. Vlaňajší postup do 3. kola je pre ňu zároveň doterajším grandslamovým singlovým maximom.

Tétreaultová debutovala v hlavnej súťaži na grandslamovom podujatí, ale spomedzi účastníčok 1. kola dvojhry jej patrilo lichotivé 4. miesto v porovnaní najväčších skokov v rebríčku v porovnaní s vlaňajškom. Pred rokom bola v singlovom hodnotení WTA Tour až na 624. mieste, teraz figuruje na 161. priečke.

V prvom sete viedla Tétreaultová len na začiatku 1:0. O deväť mesiacov mladšia, ale skúsenejšia Slovenka ju brejkla čistou hrou na 2:1 a neskôr aj v koncovke z 5:3 na 6:3. V druhom sete začala lepšie Kanaďanka, ktorá sa ujala vedenia 2:0 aj 3:1.

Slovenská trojka kontrovala na 4:3, no za stavu 4:4 prehrala svoje podanie a Tétreaultová využila túto možnosť. Pri svojom servise využila druhý setbal a vyrovnala na 1:1 na sety. V rozhodujúcom treťom dejstve Rybáriková za stavu 1:1 úspešne odvracala brejkbaly a vzápätí súperku brejkla na 3:1. Vtedy ambicióznu kvalifikantku definitívne zlomila a už jej nepovolila ani gem.