Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Rybáriková: Nebola by som schopná v Kanade nastúpiť

Magdaléna Rybáriková má s chrbtom dlhodobo problémy. (Autor: SITA/AP)
Tomáš Prokop|Publikované 11. apr 2014 o 13:11

Magdaléna Rybáriková vysvetlila svoju neúčasť v boji o záchranu proti Kanade. Dlhodobo ju trápia problémy s chrbtom. Na turnaji v Katoviciach hrá pod tabletkami proti bolesti.

BRATISLAVA. Naše tenistky síce individuálne prežívajú výbornú sezónu, keď ich je až päť v sedemdesiatke rebríčka. V Pohári federácie sa však nemusia proti Kanade zachrániť v elitnej skupine. Po Dominike Cibulkovej a Daniele Hantuchovej bude chýbať v boji o záchranu aj Magdaléna Rybáriková.

S tou počítal kapitána Matej Lipták premiérovo ako s jednotkou. Účasť však odmietla pre problémy s chrbtom.

Ísť do Kanady by nebolo správne

„Necítim sa dobre. Nebola by som schopná hrať ďalší týždeň. Kebyže mám na pláne ďalší turnaj, tak by som ho stopercentne odmietla. Ísť do Kanady v takomto stave by bolo neprofesionálne. Samozrejme ma to veľmi mrzí. Bude to prvýkrát po ôsmich rokoch čo nenastúpim vo Fed Cupe. Dúfam, že to je poslednýkrát,“ povedala SME Rybáriková.

Trochu nelogicky vyznieva účasť slovenskej tenistky na turnaji v poľských Katoviciach. Vysvetľuje to tým, že chcela ešte hrať na obľúbenom tvrdom povrchu pred začiatkom antukovej časti sezóny.

„Hrám tu pod tabletkami proti bolesti. Chcela som využiť posledný halový turnaj na harde, čo je môj najsilnejší povrch. Už od turnaja v Monterrey som však začala pociťovať bolesti. S chrbtom mám chronické problémy. Budúci týždeň pôjdem do Nemecka za fyzioterapeutom, ktorý sa o mňa postará. Neviem ako dlho nebudem môcť hrať.“

Jedna dvojhra by nemala zmysel

Dvadsaťpäťročná hráčka neuvažovala ani nad tým, že by odohrala len jednu dvojhru proti Kanaďankám, čo naznačoval Lipták.

„Neviem si predstaviť ako by som trénovala, určite by to nemalo zmysel. Nemôžem hrať stále pod tabletkami proti bolesti. Veľmi ma to mrzí, lebo rada reprezentujem. Nebolo to rozhodnutie zo dňa na deň. Aj dvanásťhodinový let do Kanady by chrbtu nedal nič pozitívne.“

37. tenistka rebríčka WTA verí, že slovenský tím môže v Quebecu uspieť aj bez jej účasti. „Dievčatám budem držať palce. Majú šancu postúpiť. Janka Čepelová ukázala výbornú formu v Stanforde a Kaja Schmiedlová je schopná zdolať veľmi dobré hráčky.“

Moška je sklamaný

„Magda bola v juniorskom veku šesť rokov výrazne finančne podporovaná zo strany Slovenského tenisového zväzu. Má podpísanú dlhodobú zmluvu so STZ a zmluvy treba dodržiavať,“ netajil sklamanie z jej rozhodnutia generálny sekretár zväzu Igor Moška.

Moška doplnil, že štart v Kanade potvrdila skúsená deblová špecialistka Janette Husárová a rovnako ocenil aj skvelý prístup k reprezentácii Kristíny Kučovej, ktorá sa odhlásila z turnaja v Kuala Lumpure.

V Quebeku sa už pripravujú Jana Čepelová s Karolínou Schmiedlovou, na ktoré sa prenáša hlavná záťaž zápasu o záchranu vo svetovej skupine.

Autor: Tomáš Prokop

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.