Sobota, 25. septembra, 2021Meniny má Vladislav, Vladislava

Ružomberčanky vyučovali v Poprade

Favorita nezaskočili. Popradčanky bojovali, no s Ružomberkom vysoko prehrali. (Autor: Richard Hudeček)
Richard Hudeček|10. nov 2015 o 00:00

Basketbalistky Ružomberka neponechali nič na náhodu a domáceho extraligového nováčika zdolali o 45 bodov.

Basketbalistky Ružomberka neponechali v Poprade nič na náhodu a domáceho extraligového nováčika zdolali o 45 bodov (44:89).

POPRAD. V úvodnej štvrtine sa domáce dievčatá ešte držali a prehrali ju o deväť bodov (16:25). V druhej to už bola jasná záležitosť favorita (7:32).

Po veľkej prestávke začali Popradčanky dobre a odmenou im bolo víťazstvo v tretej časti (18:16). V záverečnej však už opäť vyučovali hosťujúce hráčky (3:16).

„Nevieme sa vyrovnať sami so sebou a namiesto toho, aby sme začali hrať zodpovedný basketbal, veľmi ľahko strácame lopty, hráme nezodpovedne v obrane a prenáša sa to aj do útoku. Je to škoda, že nevieme sami seba usmerniť. Verím, že po takejto škole družstvo postupne začne viac rozmýšľať a hrať viac inteligentný basketbal, aby dokázalo, že má kvalitu. Takéto vysoké prehry sú iba v nás a nie je to menom súpera. Ak družstvo hrá s nasadením a je dobre pripravené na zápas, tak musí ukázať svoju silu. Je to v hlavách hráčok a rozhoduje psychika. Dnes sme zlyhali na viacerých frontoch, či to boli hráčky zo základu, alebo z lavičky. Podpísalo sa to hlavne pod druhú štvrtinu, ktorú sme vysoko prehrali. Ružomberok má svoju váhu, ale nemôžeme k tomu pristupovať tak, že k nám prišiel obrovský favorit,“ bilancoval tréner BAM Poprad Igor Skočovski.

Sestry hrali proti sebe

Špeciálny náboj malo sobotňajšie stretnutie pre sestry Tetemondové. V extraligovom zápase totiž nastúpili prvýkrát proti sebe.

„Hrať proti sestre je zvláštny pocit a zároveň aj zaujímavé, ak vás bráni vlastná sestra. Je oveľa skúsenejšia ako ja, má toho veľa za sebou, takže je jasné, že je lepšia ako ja. Neostáva mi nič iné ako na sebe tvrdo pracovať, aby som sa jej vyrovnala, keďže je mojím vzorom. Bolo mi trochu ľúto, že som sa proti nej postavila len na pár striedaní na začiatku zápasu, ale napríklad v Ružomberku som nehrala ani minútu. Vážim si každú chvíľu na palubovke a zvlášť, ak som dostala príležitosť hrať proti sestre. Už na rozcvičke začali doberačky tým, že sme na seba hádzali úsmevy,“ prezradila pivotka BAM Poprad Mariana Tetemondová.

„Bolo to zaujímavé, cítila som ju na ihrisku, aj to, že sa trošku obíjame. Už doma sme sa navzájom doberali, či nás poctivo tréneri rozoberali a podobne. Keď bola mladšia, tak som jej v rámci basketbalu viac radila, ale teraz už nie sme tak často spolu. Ak sa však dá, tak rada poradím,“ doplnila staršia a skúsenejšia Katarína Tetemondová z MBK Ružomberok.

Výsledok – sobota: BAM Poprad – MBK Ružomberok 44:89 (23:57), najviac bodov PP: Hadačová a Petríková po 11, Theiner 6.

Súvisiace články