Piatok, 16. apríla, 2021Meniny má Dana, Danica

Rusnák mohol vyrovnať sekundu pred koncom

Sportnet|31. okt 2006 o 00:00

Prešov V 15. kole prvej hokejovej ligy prešovské Lietajúce kone body nezískali. V poradí druhý zápas s lídrom tabuľky prehrali najtesnejším

rozdielom. Pred týždňom podľahli doma Spišskej Novej Vsi 0:1, naposledy neuspeli v Kežmarku po výsledku 6:5 pre domácich. Šarišania nepotvrdili povesť dobre brániaceho tímu, lebo v spomínanom stretnutí pod Tatrami dostali viac gólov, než v posledných šiestich dohromady (4). Na túto tému sme sa rozprávali s trénerom Dušanom Kapustom hneď v úvode hodnotenia... "Štyri puky v našej sieti boli z kategórie lacných a zbytočných. Šechný otváral účet stretnutia strelou až z druhého sledu, druhý presný zásah sme dostali v oslabení štyroch proti piatim, keď sme nedokázali pokryť úspešného strelca. Šechný mal prsty aj v štvrtom góle, keď po jeho prihrávke, opäť z druhého sledu, zakončoval Drotár. Na 6:4 pre hostiteľov zvyšoval v polovici tretej tretiny Mravec, ktorý nám ušiel počas našej dvojnásobnej presilovky". Prešovčania prekonali brankára súpera päťkrát, no domov sa vracali naprázdno. Takáto štatistika ich nemôže tešiť, trénera nevynímajúc. "Až za stavu 3:1 v prospech hostiteľov zlepšili chlapci nasadenie, začali poctivo korčuľovať. Dať päť gólov a nezískať ani bod, to je naozaj na zamyslenie," priznal nelichotivú skutočnosť D. Kapusta. Aj keď je pravdou, že jeho zverenci prinútili favorita obávať sa o výsledok až do samého konca. "V posledných dvoch minútach sme už vrhli všetky sily do útoku, hrali vabank. Štyridsať sekúnd pred koncom išiel na ľad namiesto brankára Martona šiesty hráč. V posledných okamihoch, po vyšachovaní domácej defenzívy, mal vyrovnávajúci gól na hokejke Rusnák, no Klempa puk zázračne zachytil na bránkovej čiare. Chýbala jedna sekunda a bolo by sa predlžovalo," povzdychol si kormidelník HK LK.

Dnes pokračuje druhá najvyššia súťaž 16. kolom. Lietajúce kone sa predstavia v Považskej Bystrici. Mužstvo, ktoré sa pred dvomi rokmi zachránilo v prvej lige len vďaka tomu, že z druhej ligy nemal kto postúpiť, sa dosť prekvapujúco drží na vrchných priečkach tabuľky. "Tamojší hráči sú už nejaký čas pokope a aj tréner Svätopluk Kosík odvádza podľa mňa na Považí dobrú prácu. V tejto sezóne si s nimi skrížime zbrane po prvýkrát, nuž uvidíme, či potvrdia povesť čierneho koňa súťaže. Rovnako ako my prehrali posledné dva zápasy, budú sa teda chcieť svojim fanúšikom revanšovať". A čo povie D. Kapusta v kabíne svojim zverencom pred dnešným vystúpením ? "Nech sa zamyslia hlavne nad svojom defenzívnou činnosťou. Tiež si myslím, že naše mladé mužstvo sa nemôže takpovediac naštartovať až keď prehráva o dva, tri góly. Musí šliapať od prvej do poslednej minúty, iná možnosť pre neho nejestvuje".

Súvisiace články