Pondelok, 14. júna, 2021Meniny má Vasil

Ruský tréner vyhodil Mostového

Sportnet|16. jún 2004 o 00:00

LISABON - V tíme Ruska po prehre 0:1 so Španielskom v úvodnom zápase EURO 2004 zavládlo veľké dusno. Najväčšia hviezda mužstva Alexander Mostovoj zo Celty Vigo tvrdo kritizoval trénera Georgija Jarceva, ten ho na oplátku podľa informácií ruských médií ..


Lotyš Maris Verpakovskis (vpravo) tesne pred strelením gólu, ktorým otvoril skóre zápasu s Českom v skupine D na EURO 2004 v portugalskom Aveire. Česi napokon vyhrali 2:1. FOTO - REUTERSLISABON - V tíme Ruska po prehre 0:1 so Španielskom v úvodnom zápase EURO 2004 zavládlo veľké dusno. Najväčšia hviezda mužstva Alexander Mostovoj zo Celty Vigo tvrdo kritizoval trénera Georgija Jarceva, ten ho na oplátku podľa informácií ruských médií vyhodil z mužstva. Oficiálne vyradenie ruského stredopoliara z kádra národného mužstva potvrdili kompetentní na včerajšej tlačovej konferencii.

"Mostovoj bol vylúčený z tímu pre kritiku v španielskej tlači," uvádza sa v oficiálnom komuniké. Viceprezident Ruskej futbalovej federácie Valerij Draganov vylúčenie skúseného veterána považuje za chybné. "Veľmi ľutujem takéto rozhodnutie. Mužstvu rozhodne nepomôže. Hoci sa Mostovoj vyjadril kriticky na adresu trénera, na takéto rýchle vyradenie nebol dôvod. Veď nemáme veľa hráčov takého kalibru," reagoval šéf ruského futbalu.

Kľúčovým problémom je prílišná tréningová zaťaženosť ruských hráčov, ktorí v klimaticky náročných podmienkach záver zápasu so Španielmi fyzicky nezvládli. Mostovoj, ktorý je najstarším hráčom ruského národného tímu, údajne v rozhovore pre španielske médiá povedal, že Rusi boli príliš unavení a navyše na šampionáte nemajú šancu. Tréner Jarcev najprv prekladu verbálneho útoku Mostového do ruštiny neveril, po potvrdení však reagoval zúrivo: "Kto si myslí, že zborná nemá žiadnu budúcnosť, nemá v tíme čo hľadať." Mostovoj údajne tlmočil názor viacerých hráčov, tí sa však schovali za jeho meno.

V ruskej reprezentácii nie je vylúčenie hráčov počas šampionátov ničím novým. V roku 1996 poslal predčasne domov kouč Oleg Romancev Sergeja Kirjakova s odôvodnením, že kazí morálku tímu. Rusi hrajú dnes druhý zápas na ME proti domácemu Portugalsku, ak prehrajú, šampionát sa pre nich skončí.

(tasr)

Súvisiace články

Tipuj bez rizika až za 20 €
Viac
Kurzy prináša
15:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Škótsko vs. Česko
18:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Poľsko vs. Slovensko
21:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Španielsko vs. Švédsko
Kurzy prináša