Pondelok, 19. apríla, 2021Meniny má Jela

Ruský talent Ovečkin sa rozhodol pre Washington

Sportnet|22. júl 2005 o 00:00

MOSKVA - Talentovaný hokejista Alexander Ovečkin sa napokon rozhodol pre odchod do zámoria a zrušil všetky kontrakty, ktoré mal v Rusku. Moskovský rodák je pred podpisom zmluvy s Washington Capitals, ktorý si ho vybral z 1. miesta vlaňajšieho draftu.

K ratifikovaniu kontraktu by malo dôjsť už zajtra.

Ovečkin bol doteraz hráčom Dinama Moskva, po skončení sezóny sa však upísal Avangardu Omsk. Majstrovské Dinamo však o neho nechce prísť, a tak Ovečkina čaká v Rusku arbitráž. V zmluve s Omskom mal klauzulu, že do 8.00 h ráno 21. júla sa rozhodne, či kontrakt dodrží a ostane v ďalšej sezóne v superlige, alebo sa rozhodne pre odchod do zámoria. "V stredu v noci sa Alexander rozhodol, že pôjde do metropoly USA. S Washingtonom sme dohodnutí. O peniaze pri rozhodovaní o odchode do NHL vôbec nešlo, keďže je daný maximálny platový strop pre nováčika. Zmluva s Washingtonom začne platiť v sobotu," povedal jeden z Ovečkinových agentov Sergej Isakov.

Devätnásťročný mladík sa teraz presunie z Omska do Moskvy, kde sa bude individuálne pripravovať, a v septembri by mal ísť do kempu Washingtonu. V prípade zotrvania v Omsku dostane Ovečkin 1,8 milióna dolárov, čo je už suma po zdanení. Nováčikovský kontrakt v NHL mu zaručuje maximálne 850 000 dolárov, ktoré navyše podliehajú dani. Podľa ruských médií by Ovečkinova zmluva na bližšie neurčené obdobie mala aj s bonusmi zabezpečiť hráčovi 3,830 milióna dolárov.

(sita)

Súvisiace články