Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Ruský obranca zbil svoju ženu, na 90 dní pôjde do väzenia

Viačeslava Vojnova po obvinení suspendoval aj jeho klub Los Angeles Kings. (Autor: TASR)
TASR|Publikované 2. júl 2015 o 20:01

Ruský hokejista v októbri 2014 spáchal domáce násilie na svojej partnerke Marte Varlamovovej.

LOS ANGELES. Ruský hokejista Vjačeslav Vojnov pôjde na tri mesiace do väzenia. Obranca Los Angeles Kings na súde v Torrance priznal, že sa vo vzťahu k manželke Marte Varlamovovej dopustil prečinu ublíženia na zdraví.

Informoval o tom portál tsn.ca.

Sudca jeho vyhlásenie prijal. A hráčovi k 90 dňom väzenia udelil aj trojročnú podmienku. Keby sa Rus počas trvania trestu znovu previnil voči svojej žene, čaká ho ďalších 364 dní za mrežami.

Okrem toho má podstúpiť školenie o tom, ako sa má ovládať.

Vojnovovi hrozil oveľa vyšší trest. Keby ho odsúdili v rovnakej kategórii za zločin, mohol by sedieť až deväť rokov. A takmer naisto by ho vyhostili zo Spojených štátov.

Jeho ďalší pobyt v USA teraz závisí od postupu prisťahovaleckých úradov.

Ruský zadák na súde vyhlásil, že sa vzdáva riadneho pojednávania, ktoré sa malo začať budúci týždeň. Namiesto toho povedal, že nie je so žalobou v spore.

"Prijíma zodpovednosť za všetko, čo urobil počas danej noci a odpyká si rozsudok, ktorý mu súd uložil. Pán Vojnov a jeho manželka veria, že je dôležité ukončiť domáce násilie v prostredí profesionálneho športu ako aj mimo neho. Obaja sú radi, že je táto nepríjemnosť za nimi," citoval z hráčovho vyhlásenia jeho právny zástupca Rollie Hedges.

kings_voynov_suspended_hockey37005319310_r5011_res.jpg

Viačeslav Vojnov patril k dôležitým obrancom klusu LA Kings. FOTO - TASR/AP.

Vojnov zostáva oficiálne suspendovaný svojím klubom i vedením NHL. Kings ho suspendovali už pred niekoľkými týždňami, keď si privodil zranenie mimo bežného hokejového tréningu.

Začiatkom roka si natrhol achilovku a v marci musel podstúpiť operáciu. Jeho plat sa nezapočítava do platového stropu, pokiaľ nebude zdravý.

Dvojnásobného víťaza Stanleyho pohára obvinili vlani na jeseň z napadnutia priateľky Marty Varlamovovej. Tá nechcela hokejistu žalovať a ani v jeho prípade svedčiť.

Sudca napokon v prvej polovici decembra rozhodol, že existuje dostatok dôkazov proti hráčovi a začal proti nemu konanie. Vojnov musel zaplatiť kauciu 50-tisíc dolárov, aby sa mohol pohybovať na slobode.

Viačeslav Vojnov defenzíve Kings chýbal.

Účastník ZOH 2014 v Soči mal napadnúť partnerku v dome v Redondo Beach vlani 19. októbra. Mal jej spôsobiť zranenia v oblasti obočia, líca a krku. Podľa obžaloby ju udrel, škrtil a sotil do televízneho prijímača.

Po incidente ho zatkla polícia. Podľa zverejnenej výpovede ošetrujúcej zdravotnej sestry jej vtedy Varlamovová priznala, že ju hokejista nebil prvýkrát.

Autor: TASR

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.