Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Rusko vyhovuje dobrodružnej povahe Millera

Američan Bode Miller. (Autor: FOTO - SITA/AP)
Vojtech Jurkovič|Publikované 3. feb 2014 o 16:44

Americký zjazdár s povesťou nevyspytateľného bohéma našiel novú motiváciu. Mal som už sto kíl a to bolo priveľa, povedal.

ČERVENÁ POĽANA. Americký zjazdár Bode Miller sa cíti pripravený na svoju piatu olympiádu v Soči.

„Teším sa. Moje lyžovanie je na slušnej úrovni a chcem uspieť v každom štarte. Boli obavy, že v Soči nebude dostatok snehu, ale v tomto smere je všetko v poriadku. Profil tratí mi vyhovuje, trochu sa podobá na švajčiarsky Wengen. Veľa bude záležať na počasí,“ uviedol Miller pre portál Championat.com.

Američan debutoval na olympiáde v Nagane 1998. „Zdá sa, že je to už dávno, ale čas preletel veľmi rýchlo.“

Obhajuje postupku

Miller bude v Soči o obhajovať medailovú postupku z Vancouvru 2010: superkombinačné zlato, striebro v superobrovskom slalome a bronz v zjazde.

Americký bohém pauzoval 22 mesiacov po operácii kolena. Vidina štartu na olympiáde v Soči ho pritiahla pred touto sezónou späť do cirkusu Svetového pohára.

„Našiel som novú motiváciu, čo je pre mňa najdôležitejšie. Mal som už sto kíl a to bolo priveľa. Teraz sa cítim atletickejšie a dynamickejšie. Možno mi ubudlo trochu sily, ale zato mám väčšiu výdrž. Koleno je také pevné ako pred prvou operáciou v roku 2001.“

Predsudky a zážitky sú iné

Zjazdovku v Červenej Poľane si Miller vyskúšal presne pred dvoma rokmi.

„Úžasná trať, super. Verím, že olympiáda sa vydarí. V Rusku som už štartoval aj v paralelnom slalome v Moskve. O tejto krajine som počul veľa predsudkov, ale zážitky mám úplne iné. Vyhovujú mojej dobrodružnej povahe,“ citovala agentúra gazeta.ru Millera.

Autor: Vojtech Jurkovič

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.