Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Rusi prišli o ďalšie dve medaily zo Soči. Športovci dostali aj doživotný dištanc

Tatiana Ivanovová (vľavo) a Albert Demčenko sú poslednými z prípadov potrestaných ruských športovcov zo ZOH 2014 v Soči. (Autor: TASR/AP, SME)
TASR|Publikované 22. dec 2017 o 16:07

MOV rozhodol v záverečných jedenástich prípadoch z celkového počtu 46.

LAUSANNE. Rusko prišlo o ďalšie dve olympijské medaily zo Soči 2014. Sánkarov Alberta Demčenka a Tatianu Ivanovovú diskvalifikovali za doping a udelili im doživotné suspendácie.

Medzinárodný olympijský výbor (MOV) v piatok suspendoval z olympijských hier spolu 11 ruských športovcov, ktorí súťažili v Soči v piatich rôznych disciplínach.

Sú medzi nimi aj bežci na lyžiach Nikita Krjukov a Alexander Bessmertnych. Tí prišli o medaily zo Soči už skôr.

Demčenko na ZOH 2014 získal striebro medzi jednotlivcami a aj v mixe družstiev, v ktorom išla tiež Ivanovová.

Podľa agentúry AP v piatok MOV rozhodol v záverečných jedenástich prípadoch z celkového počtu 46. V nich obvinení zbavil len troch športovcov.

Medzi diskvalifikovanými sú aj rýchlokorčuliari Ivan Skobrev a Arťom Kuznecov, bežkyňa na lyžiach Natalija Matvejevová, bobisti Ľudmila Udobkinová a Maxim Belugin a hokejistky Tatjana Burinová a Anna Ščukinová.

MOV spätne skontroloval vzorky všetkých 232 ruských športovcov zo Soči. Na medzinárodný Športový arbitrážny súd (CAS) sa doteraz odvolalo 22 Rusov. Nie je vylúčené, že vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovania sa otvoria aj nové prípady.

MOV začiatkom decembra suspendoval Rusko z účasti na ZOH 2018 v Pjongčangu pre systematický štátom manipulovaný doping. Čistí športovci z Ruska tam však môžu štartovať pod neutrálnou vlajkou.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.