Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Ruské semifinále v Indian Wells

SITA|Publikované 20. mar 2008 o 09:04

INDIAN WELLS 20. marca (SITA) - Prvé semifinále dvojhry na tenisovom turnaji Pacific Life Open v kalifornskom Indian Wells (Tier I, dotácia 2,1 mil. USD) bude čisto ruskou záležitosťou. Stretnú sa v ňom ...

INDIAN WELLS 20. marca (SITA) - Prvé semifinále dvojhry na tenisovom turnaji Pacific Life Open v kalifornskom Indian Wells (Tier I, dotácia 2,1 mil. USD) bude čisto ruskou záležitosťou. Stretnú sa v ňom v súčasnosti rebríčkovo najvyššie postavené ruské hráčky Svetlana Kuznecovová a Maria Šarapovová. Turnajová dvojka Kuznecovová vyradila desiatku Agnieszku Radwanskú z Poľska hladko 6:2, 6:4. Rovnako poľahky postúpila aj štvorka “pavúka” Šarapovová, ktorá si v súboji dvoch posledných víťaziek tohto podujatia poradila so Slovenkou Danielou Hantuchovou 7:6 (2), 6:1, hoci v prvom sete prehrávala už 2:5 a čelila aj setbalom.

Dvadsaťdvaročná Kuznecovová odplatila o tri roky mladšej Radwanskej ťažkú prehru z 3. kola tohtoročného Australian Open. V prvom sete ju hneď v úvode dvakrát brejkla a menej skúsená súperka už potom nenašla sily na obrat. Ruska v stretnutí využila 4 z 5 brejkových možností, zatiaľ čo Poľka len 1 z 5. “Začala som na vysokej úrovni - koncentrovane a bez chýb. Túto úroveň hry som si s menšími výkyvmi udržala až do konca. Celkovo som spokojná s tretím postupom do semifinále tohto roku,” komentovala Kuznecovová, ktorá má šancu zopakovať v Indian Wells lanské finále. Vtedy v ňom podľahla Hantuchovej, ktorá však svoj titul už neobháji. Po ďalšej zo série veľkých nevyužitých možností, ktoré občas lemujú jej inak úspešnú kariéru, podľahla Šarapovovej a (celková bilancia 1:8), hoci minimálne prvý set mohla a mala vyhrať. Ruska po zápase vyhlásila, že v prvom dejstve akoby miestami ani nebola na kurte, no do zápasu ju dostala súperka svojimi nevyužitými šancami. “Mala všetko vo svojich rukách. Ja som robila veľa chýb, ona to však nedotiahla. Ponúkla mi šancu a ja som ju využila. Druhý set z môjho pohľadu, to bol už iný zápas, oveľa lepší,” konštatovala 20-ročná Ruska.

Šarapovová v roku 2008 zatiaľ kráča od víťazstva k víťazstvu. Po triumfoch na Australian Open a Dauhe a tiež úspešnom účinkovaní v Pohári federácie má dovedna na konte už 18 víťazných stretnutí bez jedinej prehry. So semifinálovou súperkou Kuznecovovou má mierne pozitívnu bilanciu 4:3.

Vo štvrtok sú v ženskej sekcii turnajov v Indian Wells na programe zostávajúce dva súboje štvrťfinále dvojhry. Najvyššie nasadená Srbka Ana Ivanovičová sa stretne s nevyspytateľnou Ruskou Verou Zvonarevovou (12.) a ďalšia srbská tenistka a turnajová trojka Jelena Jankovičová si zmeria sily s nestarnúcou americkou mamičkou Lindsay Davenportovou (24.).

Súhrn výsledkov stredajších stretnutí štvrťfinále dvojhry na tenisovom turnaji WTA Tour Pacific Life Open v kalifornskom Indian Wells (Tier I, dotácia 2,1 milióna USD, tvrdý povrch Plexipave vonku):

Svetlana Kuznecovová (2-Rus.) - Agnieszka Radwanská (10-Poľ.) 6:2, 6:4

Maria Šarapovová (4-Rus.) - Daniela Hantuchová (5-SR) 7:6 (2), 6:1