Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Ruské médiá uznali zaslúžený postup Slovákov

Sportnet|Publikované 13. okt 2005 o 22:00

Ohlasy médií na stredajší zápase 3. kvalifikačnej skupiny MS 2006 vo futbale Slovensko Sovetskij sport: "Rusko nepocestuje na majstrovstvá sveta.

Ohlasy médií na stredajší zápase 3. kvalifikačnej skupiny MS 2006 vo futbale Slovensko

Sovetskij sport: "Rusko nepocestuje na majstrovstvá sveta. Zbohom Nemecko! Nedokážuc vyhrať nad Slovenskom, sa zborná rozlúčila s cieľom hrať na MS. V Bratislave na štadióne Slovana sa Rusi nechytili - domáci boli rýchlejší, presnejší a bystrejší. Nebyť Akinfejeva, viezli by hostia domov prehru, no tej sa rovná aj bezgólová remíza. Do baráže idú zaslúžene Slováci."

Sport-express: "Otrávení. Vymenili sa prezidenti, hráči, hlavní tréneri aj asistenti, no zborná opäť dohrala. Rusi remizovali v Bratislave 0:0, no na postup zo slabej skupiny to nestačilo. Kto za to nesie zodpovednosť? Pod polozastretým nápisom Slovan Bratislava - Tehelné pole, na staručkom štadióne, v obkľúčení drevených reklamných štítov a poloprázdnymi tribúnami, sme prišli o možnosť hrať na majstrovstvách sveta. Za posledné štvrťstoročie sa to stalo ešte len druhý raz a na takéto veci sme si ešte nezvykli. Avšak budeme musieť. Naše mužstvo je už blízko k tretiemu košu, čiže v blate, z ktorého vyhrabať sa bude veľmi ťažké."

Gazeta.ru: "Na majstrovstvách sveta v Nemecku zbornú hrať neuvidíme. Po bezgólovej remíze v Bratislave obsadilo Rusko iba tretiu priečku v skupine. A pritom, keby sa šťastena neodvrátila od Slovákov, mohli sme pokojne prehrať. Iba výborné zákroky Akinfejeva a smola slovenských útočníkov obrali domácich o víťazstvo."

RIA-Novosti: "Zborná prišla o šancu postúpiť na majstrovstvá sveta. Ruské mužstvo uhralo iba bezgólovú remízu v poslednom zápase kvalifikácie o postup na šampionát v Nemecku. Na začiatku zápasu sme boli aktívnejší a v 16. minúte si vypracovali šance, ktoré však Biľaletdinov ani Keržakov nedokázali dotiahnuť do úspešného konca. Na druhej strane, Slováci často využívali šance na protiútoky a iba v prvom polčase mohli trikrát skórovať."

Izvestija: "Zázrak sa ne konal, zborná mala k nemu dosť ďaleko. Ruskí futbalisti uhrali remízu s mužstvom Slovenska a ostali pred bránami majstrovstiev sveta. Priateľsky sa k sebe nesprávali fanúšikovia oboch táborov. V Bratislave bolo viacero incidentov, masová bitka sa strhla pri odchode ruských divákov zo štadióna. Vďaka rýchlemu zásahu miestnej polície však netrvala dlho."

Komsomoľská pravda: "Neslávny koniec v Bratislave. V stredu v rozhodujúcom zápase kvalifikácie dosiahli naši futbalisti na Slovensku iba bezgólovú remízu a už sú mimo budúcoročného svetového šampionátu v Nemecku. Štadión Slovana je rarita a napríklad osoby s visačkou VIP museli prejsť desiatky metrov pomedzi bežných fanúšikov, aby sa dostali do vedľajšieho krytého športového stánku k stolom so zákuskami a vínom. Neminulo to ani samotného Romana Abramoviča. Do Bratislavy merali cestu ruskí fanúšikovia dokonca až z južného Sachalinu, no ani ich povzbudzovanie nepomohlo zbornej k lepšiemu výkonu."

O Jogo (Portug.): "Slováci do play off. Zo súboja štvorice spoluhráčov v Zenite Petrohrad, s ktorým sa stretne Guimaraes v Pohári UEFA, mali v Bratislave navrch domáci reprezentanti Čontofalský a Škrtel. Predovšetkým slovenský brankár je momentálne vo výbornej forme. Aršavin s Keržakovom sa nepresadili, a tak sa na spokojnosť Slovákov zrodila remíza 0:0. Slovensko sa v baráži pokúsi získať premiérovú účasť na veľkom turnaji od rozdelenia Československa."

orf.at (Rak.): "Rusi na MS len v úlohe divákov. Slováci, za ktorých nastúpili aj hráči Rapidu Hlinka a Valachovič, uhrali s Ruskom potrebnú remízu 0:0 a udržali si druhé miesto v tabuľke 3. skupiny."

Marca (Šp.): "Musíme hrať baráž s jedným z trojice Nórsko, Slovensko, Švajčiarsko. Slovensko pod vedením Dušana Galisa, piateho trénera počas dvanástich rokov samostatnosti, dosiahlo zatiaľ svoj najväčší úspech. Slováci využili Ruské váhanie v úvode kvalifikácie a dobre rozohranú partiu doviedli v stredu v Bratislave do úspešného konca. Aj v baráži im však pravdepodobne bude chýbať najlepší strelec uplynulého ročníka nemeckej bundesligy Marek Mintál."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.