Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Rusi tvrdia, že v NHL im úmyselne odstavili hráčov kvôli Soči

Pavel Daciuk (v strede) chýbal v posledných zápasoch Detroitu pre otras mozgu. (Autor: SITA/AP)
Tomáš Prokop|5. dec 2013 o 13:11

V poslednom čase boli zranení všetci ruskí brankári v profilige, chýbajú aj Daciuk a Siomin.

To, že Rusi robia všetko preto, aby získali pred vlastnými fanúšikmi v Soči zlaté hokejové medaily je jasné už dávno. Ruské médiá preto do podrobna informujú o každom zranení ich hviezdy a v poslednom čase ich je naozaj dosť.

Zaujímavosťou je, že sa zbornej zranili všetci brankár v NHL. Víťaz Vezinovej trofeje z minulej sezóny Sergej Bobrovský má problémy so slabinami, rovnaké zranenie majú skúsení Jevgenij Nabokov a Nikolaj Chabibulin.

V poslednom čase mal s najcitlivejším brankárskym miestom problémy tiež Semion Varlamov, ktorému okrem toho hrozí väzenie za domáce násilie. Zranený je aj Iľja Bryzgalov, ktorý síce nefiguruje ani v širšej nominácii na olympijské hry, ale v Edmontone naznačil, že chytať nezabudol.

Problémy majú aj Daciuk a Siomin

K tomu všetkému majú problémy spôsobené otrasom mozgu hviezdni útočníci Pavel Daciuk a Alexander Siomin.

Všetky tieto fakty spustili v ruských médiách menšiu paranoju o tom, že za zraneniami ich hokejistov je úmysel. Prispela k tomu aj nešťastná zrážka najväčšej hviezdy tímu Jevgenija Malkina, ktorý sa zranil po strete so spoluhráčom z útoku v Pittsburghu Jamesom Nealom. Zatiaľ však v zápasoch nechýbal a má výbornú formu.

„Zákrok Cowena na hlavu Daciuka bol jasný faul, ktorý rozhodcovia ani šéf disciplinárky Brandon Shanahan nepotrestali. Môže to byť varovanie pre ďalšie naše hviezdy v NHL ako Malkin, Ovečkin či Tarasenko,“ povedal pre agentúru ITAR-TASS komentátor Alexander Dementev, ktorý kedysi pôsobil v zámorí ako skaut.

Ku podobným teóriám sa pridal šéf výboru pre šport v ruskom parlamente Igor Ananskich, ktorý si zas pred časom zastal Varlamova.

„Je na pováženie, že všetko vytiahli na Semiona Varlamova v strede tréningového procesu, keď sa pripravuje aj do Soči. Som presvedčený o jeho nevine. Zjavne ide o politicky motivovaný krok,“ povedal Ananskich pre Voice of Russia.

Prehnané komentáre

Varlamov, ktorý potiahol podceňované Colorado ku skvelým výkonom, by mohol byť na olympiáde v bránke jednotkou.

Záleží ako dopadne jeho obvinenie zo strany priateľky Jevgenije Vavriniukovej, keďže sa objavili dôkazy, že Ruska si mohla všetko prikrášliť.

Ťažko sa dá uveriť tvrdeniu, že by to denverská polícia robila úmyselne, aby zbornej odstavila brankára pre Soči.

Komentáre z ruskej strany sa dajú označiť za prehnané, keďže zranenú hviezdu má napríklad aj Kanada, ktorej bude chýbať v Soči strelec Steven Stamkos pre zlomeninu nohy.

Na druhej strane ruské obavy sú pochopiteľné, keďže z domáceho ľadu nemajú vždy najlepšie spomienky. Médiá im často pripomínajú rok 2000, kedy nepostúpil ich tím na svetovom šampionáte v Petrohrade ani do štvrťfinále, a to v ňom boli viaceré vtedajšie hviezdy.

Tak isto chcú Rusi oplatiť Kanade štvrťfinálovú prehru z poslednej olympiády vo Vancouvri, kde prehrali jasne 3:7. Olympijské zlato získali naposledy v roku 1992 v Albertville.

Skvelý zákrok a zranenie Bobrovského v bránke Columbusu

varlamov_sita1_600.jpg

Brankár Coloráda Semion Varlamov.

FOTO: SITA / AP

Všetci ruskí brankári v NHL sú zranení

Súvisiace články